Satılık labrador yavruları Kanka Köpek’te. Chocolate labrador yavrularımız safkan olmakla birlikte ırk ve sağlık garantili olarak gönderilmektedir. Yavrularımız size ulaştığı zaman bir veteriner hekime göstermenizi önemle belirtiyoruz. Bize güvenmeniz için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. 

Aşağıda göreceğiniz içerikler:
Labrador Fiziksel Özellikleri
Labrador ile Golden Arasındaki Farklar
İlk Defa Köpek Besleyecekler için Labrador
Labrador Yavrularımıza Ait Video
Labrador Yavru Fotoğrafları

Satılık çikolata ve retriever labrador yavruları için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Hep birlikte labrador ırkını daha yakından tanıyalım. Bir köpeğe sahiplik etmeden önce o ırk hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmanız gerekir. Dolayısıyla yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

Daha önce golden beslemiş ve benzer bir  ırk köpek arıyorsanız Labrador bunun için ideal bir köpektir. Labrador ile golden arasında büyük farklılıklar yoktur. Satılık labrador yavruları Golden ırkına göre daha enerjik olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Labradorun avantajları arasında kısa tüylü olması gelmektedir. Labradorlar daha kısa tüylü olduklarından Golden ırkına göre daha az tüy dökmekte ve tüy problemi daha az olmaktadır.

“En İyi Aile Köpeklerinden Biridir.”

Labrador ırkı çok zekidir. Bu yüzden eğitime yatkın köpekler arasında yer almaktadır. İnsanları çok sever ve sıcak kanlı bir köpektir. Herkesle iyi anlaşabilir. Sabır taşı olarak bilinir. Duygusallığı ön planda olan bu köpekler çok enerjik olmaları dolayısıyla hareketli yapıları onları neşeli köpekler arasında gösterir. Verdiğiniz komutlara oldukça sadıktırlar. Bu yüzden ilk defa köpek besleyecekler için tercih edilebilir. Satılık labrador arayanların büyük kısmı evde bakacaklarını belirtirler. Buda köpeğin bakımı ve temizliğini ön plana çıkarmaktadır. Labrador ırkında satılık köpekler arasında bir avantajı daha bulunmaktadır. Labradorlar suyu çok sevmektedir. Buz gibi bir soğuk su dahi olsa çekinmeden suya dalabilirler. Bu açıdan onları temizlemek onlar için büyük bir eğlence olarak görülür.

İlginizi çekebilir:

Labrador Fiziksel Özellikleri

Labrador ırkının fiziksel özellikleri şu şekildedir:

 • Labrador ırkı orta boylu ve yapılı bir ırktır.
 • Erkekler için yükseklik 56-61 cm olurken dişiler için 53-58 cm’dir. Kilo erkekler için  27 – 34 Kg iken Dişilerde 25 – 32 Kg olarak değişmektedir.
 • Kuyruğu orta uzunlukta olup sivridir.
 • Kısa tüylü olmasının yanında koyu kahvrengi, siyah ve sarı renklerinde olabilirler.

Labrador ırkı 10-13 yıl civarı bir yaşam süresi bulunmaktadır. Ömrünüzün büyük bir kısmında size arkadaş olacaklardır. Tek başına kalmayı sevmezler. Bu yüzden bahçeye bağlamak onları mutsuz edebilir. Bahçeye bakmak zorundaysanız sık sık köpeğiniz ile iletişim halinde olmalı ve onunla oynamalı egzersiz yaptırmalısınız. Bahçeye uyum sağlayana kadar iletişimi koparmamalısınız.

Diğer İsimleriLabrador Retriever
FamilyaAv köpeği, avı bulup getiren köpek
ÜlkeKanada
Orjinal GöreviSuda avı bulup getirme
Günümüzdeki GörevleriSuda avı bulup getirme, rehber, itaat yarışmaları, bulma getirme saha yarışmaları
Irk BoyutuKüçük Irk
Yetişkinlikteki YüksekliğiErkek 56 – 63 cm Dişi 53 – 58 cm
Yetişkinlikteki AğırlığıErkek 27 – 36 Kg Dişi 25 – 32 Kg
Ortalama Yaşam Süresi10-12 yıl
OyunculukYüksek
EnerjiYüksek
Çocuklara İlgiYüksek
Diğer Köpekler ile Geçinmeİyi
Diğer Petler ile Geçinmeİyi
Yabancılara Karşı Davranışİyi
Koruma İçgüdüsüDüşük
Ev Ortamında YaşamÇok İyi
Apartman Ortamında YaşamÇok İyi
Havlama Ses ÇıkarmaDüşük
Tüy Dökümü BakımTüy dökümü orta
NotlarBahçenizde ve evinizde bakabilirsiniz.

Labrador ve Golden Arasındaki Farklar

Makalemizin başlarında da bahsettiğimiz gibi Golden ırkı uzun tüylü Labrador ise kısa tüylüdür. Tüy problemi çok fazla olmasın diyenler için idealdir. Labrador Golden ırkına göre daha korumacı bir köpektir. Daha duygusal bir yapısı ve daha hareketlidir. Golden ırkı gibi av kökenli köpeklerdir. Suyu sevmelerinin nedeni balıkçılara ağlarını çekmeleri için yardımda kullanılmalarıdır. Golden ise kuş avlarında insanlara yardım etmişlerdir. Labradorun boyun yapısı daha güçlüdür. Labrador Kanada kökenlidir. Satılık labrador yavrusu ararken yavrunun melez olup olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu farklar ancak bu şekilde ortaya çıkar.

İlk Defa Köpek Besleyecekler için Labrador?

Labrador ırkı ilk defa köpek besleyecekler için ideal köpekler arasında yer alır. Özellikle aileler için en özel köpekler arasında yer alır. Çocuklu ailelerde aynı şekilde çekinmeden bu ırkı sahiplenebilirler. Labrador ırkı çocuklarla çok iyi anlaşmaktadırlar.

Satılık Labrador Video

Satılık Labrador Resimleri

Fotoğraflar sürekli olarak güncellenmektedir. Fotoğraflar kendi yavrularımıza aittir.

53 YORUM

 1. Merhaba ,yavru erkek kahve labrador almak istiyorum , ilk defa böyle bir arkadaş edineceğim , min kaç aylık sahipleniyoruz ve tuvalet eğitimleri oluyor mu , sahiplenme ücreti nedir ? gönderim istemiyorum gelip çiftliğinizde ziyaret edip almak istiyorum , mailime dönüşünüzü merakla bekliyorum, Teşekkürler.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

 2. Merhaba
  Ben 53 yaşında emekliyim
  Köpek sahiplenmek istiyorum ancak eşim karşı çıkıyor..
  Doğru bir köpek seçimi yapabilirsem onu ikna etmem daha kolay olacak diye düşünüyorum..
  Oldukça büyük bir dubleks evde oturuyoruz
  Çok hareketli insanlar değiliz ama günlük 1 -1,5 saat yürüyüş yapabiliriz
  Tüy dökme konusunda hassasız
  Orta büyüklükte bir dost tercihimiz
  Maddi anlamda sıkıntımız yok
  Temel eğitimi almış tuvalet sorununu halletmiş olmalı
  Zamanı geldiğinde sizin de yönlendirmeniz ile bütün eğitimleri almak istiyoruz
  Bir de sokak köpekleri konusunda çok büyük endişelerimiz var,
  İçinde bulunduğumuz durumu özetlemeye çalıştım
  Doğru seçimi yapma hususunda
  Yardımınızı istirham ediyorum
  Saygılarımla

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın