Kanka Köpek Eğitim ve Üretim Çiftliği siz değerli hayvan severlere ırk özelliklerini en iyi şekilde yansıtan satılık doberman yavrular sunmaktadır.  Sizlere sunduğumuz hemen her yavrunun sağlık bakımları yapılmakta, yavru köpeklerin karşılaşabileceği hastalıklara karşı gerekli olan önlemler ise aşılama programları ile alınmaktadır. Aşılama programı demişken, pek çok klinikte karma aşı ile ilgili yapılan bir yanlışa değinmek istiyoruz. Pek çok veteriner hekim iki, en çok 3 karma aşı yapmaktadır. Oysa yapılan araştırmalar 4. Bir karma aşının gerekliliğini göstermektedir. Çünkü yapılan her aşı ile yavrunuzun bağışıklık seviyesi biraz daha artacaktır. Örnek verecek olursak; 3. Karma aşıda bağışıklık % 50 seviyesindeyken 4. Karma aşıda bu % 75-80’lere kadar çıkmaktadır.  Yapılan bir diğer yanlış ise aşı yapıldıktan sonra bağışıklığın tam pik yapması için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir. Bu süre en az 3 hafta olmalıdır. Bir başka aşı erkenden yapıldığı zaman, diğer aşı vücutta yeterli immün(bağışıklık) yanıt oluşturamayacak, sonuç olarak hayvan tekrar hastalanabilecektir.

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

Kanka Köpek  ürettiği yavruların sağlık güvencesini sizlere sunmaktadır. Bu güvencenin bir göstergesi de yapılan uygulamaların karneye işlenmiş olmasıdır. Çiftliğimizde üretilen yavrularımız safkan ırk özelliklerini yansıtan anne ve babaların yavrularıdır. Bu nedenle çiftliğimiz yavruların safkan olduğunun garantisini sizlere veriyor.

İlginizi çekebilir:

UNUTMAYIN İYİ BİR YAVRU ALMANIN YOLU İYİ BİR ÜRETİCİ BULMAKLA BAŞLAR…

 • Üretim ve eğitim çiftliğimiz Afyonkarahisar’da olup, dileyen herkes bizzat gelerek yavru seçimini kendisi yapabilir.
 • Sizlere sunduğumuz bir diğer kolaylık ise WhatsApp üzerinden yavrulara ait görsel ve video gönderimi yapılabilmektedir.
 • Hem internet sitemiz hem de telefon numaralarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz. İstek ve görüşleriniz memnuniyetle yerine getirilecektir.
 • Yavrularımız iki aydan önce satışa sunulmamakta, bu arada gerekli olan iç ve dış parazit uygulamaları yapılmaktadır.
 • Satılık doberman yavruları  tüm Türkiye geneline gönderilmektedir.
 • Bizzat gelip almanız durumunda fiyatlarda % 10 indirim yapılmaktadır.

Doberman Irk Özellikleri

Literatürdeki  adı Doberman Pinscher olan bu köpek anatomik bakıda  zarif, bir o kadar da adaleli bir görünüme sahiptir. Bu adaleler nedeni ile çok güçlü bir köpektir. Kılları kısa, sert ve siyahtır. Gözleri oldukça canlı bakmakta olup, koyu renklidir. Bu ırk köpeklerin caydırıcılığını arttırmak için kulakları kesilmektedir. Kulak kesimi ise 12 haftalık olduğunda yapılmaktadır. Fakat ülkemizde kulak ve kuyruk kesimi yasaklanmıştır.

Diğer İsimleriDoberman Pinscher, Doberman Pinşır, Doberman Pinser
FamilyaPinscher
ÜlkeAlmanya
Orjinal GöreviKoruma
Günümüzdeki GörevleriGüvenlik, polis, savaş, koruma
Irk BoyutuBüyük Irk
Yetişkinlikteki YüksekliğiErkek 56 – 61 cm Dişi 51 – 56 cm
Yetişkinlikteki AğırlığıErkek 27 – 36 Kg Dişi 25 – 32 Kg
Ortalama Yaşam Süresi11-14 yıl
Oyunculukİyi
EnerjiYüksek
Çocuklara İlgiOrta
Diğer Köpekler ile GeçinmeOrta
Diğer Petler ile GeçinmeOrta
Yabancılara Karşı DavranışOrta, mesafeli
Koruma İçgüdüsüYüksek
Ev Ortamında YaşamOrta
Apartman Ortamında YaşamOrta
Havlama – Ses ÇıkarmaOrta
Tüy Dökümü – BakımTüy dökümü düşük.
NotlarBahçenizde ve evinizde bakabilirsiniz.

Çok iyi birer bekçi köpeğidir.  Bu ırk köpekler iyi derecede zekaları nedeni ile kolay kavrar, bu nedenle eğitimleri kolaydır. Saldırgan bir yapıya sahip değildir. Aile ortamı ve çocuklar ile iyi anlaşmaktadır. Hakimiyet ve kontrol sahibinde olmalıdır. Erken yaşta verilecek sosyalleştirme eğitimi sayesinde aşırı koruyucu yönünün önüne geçmek mümkündür. Eğitim noktasında dişi Doberman eğiticisini daha çok zorlayacaktır.  Bu ırk köpekler iz sürme bekçilik, koruma, polis, ordu gibi pe çok yerde kullanılmaktadır.

Yaşam alanı için etrafı çitlerle çevrili bir ortam daha sağlıklı olacaktır. Fakat böyle bir ortamın bulunmaması durumunda günlük egzersizler ile sorun giderilebilir.  Çok enerjik bir köpek ırkıdır. Bu da yoğun bir egzersiz gerektirecektir.

Doberman Pinscher kısa tüylü bir köpek olduğu için tüy problemi pek olmayacaktır.

Karakter özellikleri bakımından en iyi olduğu özellikleri

 1. İtaat, eğitilebilirlik, koruma özelliğidir.
 2. Azimli ve yüksek enerjili bir köpek ırkıdır.
 3. Ailesine karşı oldukça sadık ve sevgi besleyen bir köpek ırkı olarak ön plana çıkmaktadır.
 4. Doğal bir koruma iç güdüsü vardır. Koruma özelliği için çoğu zaman eğitime gerek duyulmaz.
 5. Büyük boy köpekler arasında yer alır. İlk üretiminin yapıldığı yer Almanya’dır.
 6. Doberman Pinscher ırkı köpekler mide dönmesi, kalça displazisi, konjenital kalp rahatsızlıkları, cervikalspondylitis ve şişmanlık gibi rahatsızlıklara yatkındırlar.

100 YORUM

 1. Merhaba,
  Temel itaat ve ileri itaat eğitimi almış bir doberman istiyorum,yaş olarak 0-1 yaş olabilir.Ücret olarak ne istediğinizi yazarsanız sevinirim.
  Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın