Cocker köpekler, karakter özellikleri ile arkadaş canlısı, enerjik ve oyun oynamayı seven ırklardır. Aile içinde mutluluk saçan ve çok sevilen canlılardır. Zeki ve sevgi dolu köpeklerdir.

Eğitimleri biraz zor şeklinde duyulmuş olunabilir. Ancak onlar aslında en iyi kankalarınızdır. Ayrıca unutmayın. İyi bir yavru bulmanın yolu güvenilir bir çiftlik bulmaktan geçmektedir.

 

Aşağıdaki video güncel yavrulara ait videodur.

Satılık safkan cocker yavruları Kanka Köpek’ten! Türkiye’nin güvenilir köpek çiftliği Kanka Köpek’ten cocker yavruları.

 • Türkiye’nin 81 iline gönderim yapıyoruz.
 • Yavrularımız % 100 ırk ve sağlık garantilidir.
 • Yavrularımızın aşıları ve sağlık kontrolleri yapılmıştır.

İlginizi çekebilir:

American Cocker Spaniel Irk Özellikleri

Bu ırk grubunda yer alan köpeklerin en karakteristik özellikleri sahip oldukları uzun kulaklarıdır. Tüyleri orta uzunlukta ve sık bir yapıya sahiptir. Simetrik bir yüz hattına sahip olan bu köpek ırkında çene uzundur. Yanaklar dişleri ve alt dudağı örtmektedir. Siyah renkli Cocker ırkı köpeklerde burun daima siyah iken, diğer renklerde ise siyah veya kahve renkli olarak değişmektedir. Çok çeşitli tüy renklerine sahip Cocker bulunmaktadır.

Diğer İsimleriCocker Spaniel, Cocker, Amerikan Kukır Spanyel
FamilyaAv köpeği, spaniel (uzun tüylü ve uzun sarkık kulaklı köpek)
Ülkeingiltere
Orjinal GöreviKuş avı, avı bulup getirme
Günümüzdeki GörevleriSpaniel saha yarışmaları
Irk BoyutuOrta Irk
Yetişkinlikteki YüksekliğiErkek 36 – 38 cm Dişi 35 – 37 cm
Yetişkinlikteki AğırlığıErkek 10 – 14 Kg Dişi 10 – 14 Kg
Ortalama Yaşam Süresi12-15 yıl
OyunculukOrta
EnerjiOrta
Çocuklara İlgiİyi
Diğer Köpekler ile GeçinmeOrta
Diğer Petler ile Geçinmeİyi
Yabancılara Karşı Davranışİyi
Koruma İçgüdüsüDüşük
Ev Ortamında Yaşamİyi
Apartman Ortamında Yaşamİyi
Havlama – Ses ÇıkarmaDüşük
Tüy Dökümü – BakımTüy dökümü orta
NotlarBahçenizde ve evinizde bakabilirsiniz.

Karakter Özellikleri

Av amaçlı üretilip kullanılan bu ırk köpekler temel amacı dışında ev ortamında da gözü pek bir yapı sergilemektedirler.  Neşeli ve atik olduğu kadar hassas bir yapısı da vardır. Çocuğu olan aile ortamına çok rahat uyum gösterecektir. Çevreye ve insana karşı iyi bir huya sahip olmasına rağmen, iyi bir eğitimin verilmemesi durumunda başına buyruk hareketler ile sizleri zorlayabilir. Komutları çabuk kavrayacak bir zekaya sahiptir. Erken yaşlarda verilen iyi bir eğitim sonrasında itaatsizlik gibi herhangi bir sorun yaşatmaz.

Yaşam Ortamı

Cocker köpek ırkları apartman ortamında çok rahatlıkla yaşayabilirler. Fakat; en uygun ortam bahçeli evler olacaktır.

Hareketli bir yapıya sahip olması nedeni ile mutlaka günlük egzersiz yaptırılmalıdır. Doğa gezileri sırasında dikkat edilmelidir. Uzun kulak ve kıvırcık tüy yapısı nedeni ile pisi pisi otu adı verilen otların tüylerin arasına girmesi ve sonrasında köpeğin derisi üzerinde açık yaralara veya zedelenmelere sebep olmaktadır.

Cocker ırkı köpeklerde bilhassa göz ve kulak gibi organlar önem arz etmektedir. Bu nedenle göz ve kulak bakımları yapılmalıdır. Yıkama ise yaz aylarında ayda bir yapılabilir. Eğer hava soğuk ise yıkamadan sonra iyi bir şekilde kurulanmalıdır.

Cocker Irkı köpeklerin genel özelliklerini 1 ile 5 arasında değerlendirecek olursak;

 1. Diğer köpekler ile geçinme 3
 2. Diğer hayvanlarla geçinme 4
 3. Çocuklar ile geçinme 4
 4. Yabancılar ile geçinme 4
 5. İtaat etme davranışı 4
 6. Eğitilme seviyesi 4
 7. Koruma özelliği 2
 8. Egzersiz ihtiyacı 3
 9. Oyuncu özellikleri 3 olmak üzere derecelendirebiliriz.

İngiliz Cocker Spaniel Irk Özellikleri

Uzun kulaklara sahip olup, yüz hatları keskindir. Koyu göz rengine sahiptir.

Çocuklar ile arası iyi olmasına rağmen kızdırılması durumunda beklenmedik davranışlar sergileyebilir. Ev ortamında beslenmesinde herhangi bir sorun yoktur. Kapalı ve kısıtlı bir alanda bakılacaksa mutlaka günlük egzersiz ihtiyacı karşılanmalıdır.

Tüyleri düzenli olarak taranmalıdır. Sıcak mevsimlerde ayda bir yıkanması yerinde olacaktır. Yıkanma esnasında kulaklara dikkat edilmelidir. Kulak ve göz bakımı yine İngiliz Cocker ırkında da önem arz etmektedir.

İyi bakım ve besleme koşullarında 12 ile 15 yıl kadar bir yaşam ömrüne sahiptirler.

Bu ırk köpeklerde en sık karşılaşılan hastalıklar listesinde kulak hastalıkları gelmektedir. Kızıl renkte olanlar ise daha çok Rage Sendromu ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

14 YORUM

 1. Affedersiniz cevap alamadım lütfen cevap verirmisiniz Amerikan cocker ve King Charles spaniel in fiyatlarını ve gönderimini nasıl yaptığınız hakkında bilgi verirmisiniz.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

  • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın