Gönderim Süreci ve Sahiplenme Koşulları

Kanka Köpek 20 yılı aşkın bir zamandır on binlerce yavru sahiplendirmiştir. Türkiye’nin en bilinen ve en güvenilir köpek çiftliğidir. Kanka Köpek Çiftliği’nde hiçbir yavru ticari araç olarak görülmez, çiftlikteki her canlı maksimum refahı korunarak barındırılır ve sağlıkları için düzenli olarak dezenfeksiyon yapılan ortamlarda tutulmaktadır. Avrupa Standartlarına uygun inşa edilmiş, üst sınırlarda hijyen koşullarına sahiptir. Yavruların sağlık bakımları veteriner hekimlerimiz tarafından düzenli olarak yapılır.

Kanka Köpek satışa sunduğu her izinli yavru için satış öncesi tüm genel sağlık kontrollerini ve testlerini yapar. İlk aşı uygulamalarını ve aşı sonrası en az 3 gün süreyle yavrunun takibini yapar. Herhangi bir sağlık problemi olmaması koşuluyla karnesiyle birlikte yavruyu satışa sunar.

Canlı hayvanlarda sahiplenme hususunda ne kadar hijyenik koşullarda yetişirlerse yetişsinler sağlık riskleri mevcuttur. Sahiplenme kararı verildikten sonra Kanka Köpek sizlere belirli şartlar ve detaylar sunar. Bunu kabul eden müşterilerimiz ile sahiplenme süreci başlatılır. Bu koşullar aşağıdaki maddelerde belirtilmiştir:

  • Satış yapılan her yavru için satış öncesinde müşteri yavru hakkında bilgilendirilir.
  • Yavrumuz, yeni sahipleri tarafından teslim alınır alınmaz bir veteriner hekim tarafından genel sağlık kontrollerinin yapılması istenir.
  • Yapılan genel sağlık kontrolleri neticesinde herhangi bir sağlık problemi tespit edilmişse yavrumuza başka herhangi bir müdahale yapılmadan Kanka Köpek aranıp bilgilendirilmesi beklenir.
  • Sağlık sorununa istinaden problemi tespit eden veteriner hekimden kaşeli ve imzalı resmi bir belge istenir.
  • Tarafımızca yapılan incelemeler sonucunda yavrunun hastalığı kanıtlanır ve yavrumuz müşteriden geri teslim alınır.
  • Müşteriden teslim alınan yavrunun tüm tedavisi Kanka Köpek tarafından üstlenir ve yavrunun sağlığına kavuşması sağlanır.
  • Sağlığına kavuşturulan yavru müşteriyle tekrar buluşturulur ve yine veteriner hekim kontrollerinin yaptırılması beklenir. Eğer yavru yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamazsa ya da sıhhatine kavuşmasına rağmen müşteri yeni bir yavru talep ederse kendisine ücretsiz başka bir yavru da gönderilebilmektedir. Şartlar yeni yavru için de geçerlidir ancak ücret iadesi hiçbir koşulda kabul edilmemektedir.
  • Ücret iadesinin tarafımızca kabul edilmemesi, canlı bir yavrunun diğer ticari mallardan farklı olarak vicdani bir boyutunun olmasından ve sahiplenme konusundan vazgeçme durumunun bizim insani ve ahlaki değerlerimiz ile örtüşmemesinden kaynaklanmaktadır.
  • Müşterinin yavruyu teslim aldıktan sonraki veteriner masrafları tamamen müşteriye aittir. Kanka Köpek bu masraflardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Sahiplenme kararı vermeden bu maddeleri okuyup karar vermenizi öneriyor, koşullara uyulmadan ortaya çıkan memnuniyetsizlikleri gideremediğimiz için tüm müşterilerimizin bu bilinçle sahiplenme kararını titizlikle vermelerini talep ediyoruz.