Köpek sahibi olmak isteyen insanların en çok yöneldiği köpek cinslerinden birisi de golden retriever olmaktadır. Çok sevimli bir cins olan golden retriever, sahip olmak için oldukça uygundur. Ancak, köpek sahibi olmak aynı zamanda büyük bir sorumluluk almak demektir.

Golden Retriever Özellikleri

Her köpek cinsinin belirgin özellikleri bulunmaktadır. Golden retriever cinsi köpeğin özellikleri ise şunlardır;

  • Zeki
  • Güvenilir
  • Nazik
  • Kendinden emin
  • Dost canlısı

Bu özellikler golden retriever cinsi köpeğinin özellikleridir. Eğlenceli ve hareketli bir hayat için hemen golden retriever yavru satın al. Zeki ve nazik olan bu köpekler dediğinizi hemen anlayacaklar ve sizinle çok iyi arkadaş olacaklardır.

Golden Retriever Yavru bakımı

Küçük bir golden retriever yavrusu satın aldıysanız ilk 8-10 hafta annesinin yanında olması doğru beslenme, bakım, sevgi ve sıcaklık açısından çok önemlidir. Bakteri ve virüs gibi tehlikelere karşı erken önlem almanız gerekmektedir. Aşılarını mutlaka yaptırmalısınız. Evinizde, su ve mama kabı, konforlu bir kulübe, tasma, koşum takımı ve oyuncaklar gibi malzemeler başlıca bulunması gerekenlerdendir. Bunların yanı sıra, tırnak makası, diş fırcası ve diş macunu, kuru mama, taze sebze ve meyve de bulunmalıdır. Dengeli ve düzenli beslenmek köpeğinizin bağışıklık sistemi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Golden retriever cinsi bir köpeği 3 haftada bir yıkamanız uygundur. Tüylerini günlük taramak da tüy dökülmesini azaltacaktır.

10 YORUM

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın