Golden almak için sebep ve Golden özellikleri.

  1. Golden Retriever ırkı köpeklerin en büyük özellikleri dost canlısı olmalarıdır. Bu nedenle aile veya ev ortamında en çok tercih edilen köpekler arasındadır. Dünya genelinde pek çok evde çocuklar ve aile için tercih edilen köpek ırklarından bir tanesidir. Satılık golden araştırmasından önce bu köpeği tanımanızı tavsiye ediyoruz.
  1. Tatlı ve içten bir bakış, afacan, sevimli, canlı bir mizaç arıyorsanız yine tercih edilebilecek bir köpek ırkıdır.
  1. Golden köpekleri tercih etmek için bir başka sebebiniz ise zekalarıdır. Oldukça zeki köpeklerdir. Bu özellikleri ile girdileri ortama kolayca uyum sağlarlar.
  1. Bu ırk köpeklerin ilk kullanım alanları av olmuştur. Bu nedenle av merakı olan kişilerin tercih edebileceği köpek ırkıdır. Zekaları nedeni ile de rahatlıkla eğitilebileceklerdir.
  1. Havlama problemleriniz olmayacaktır. Rahatlıkla apartman dairelerinde
  2. Yorucu iş temposundan sonra sizi güldürecek, eğlendirecek bir ırk arıyorsanız, tercih yine Golden olmalıdır.
  3. Spor yapmak isteyen, yürümek isteyen fakat size eşlik edecek kimse yok ve bu amaçla köpek arıyorsanız; golden Retriever tercih edebilirsiniz.
  4. İyi bir eğitim aldığı taktirde, evde olan diğer evcil dostlarınız ile iyi anlaşacaktır.
  5. Ev veya iş yerinize sürekli gelip giden birileri var ve siz yabancılar ile kolay anlaşan bir köpek ırkı arıyorsanız, Golden Retriever alabilirsiniz.
  6. Tüyleri haftada iki kez tarandığı taktirde tüy dökme gibi bir sorun yaşamayacaksınız.

Yukarıda yer verdiğimiz özelliklere göre aldığınız yavru köpeğin alındığı günden itibaren iyi bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Bu ise köpeğin ihtiyaçlarını karşılayan besinlerin dengeli ve yeteri ölçüde verilmesi ile sağlanabilecektir.

Unutulmamalıdır ki kaliteli besinler ile beslenen köpeklerin yaşam kalitesi ve süresi artacaktır.

Köpeklere verilecek besinler veya mamalar, köpeğin yaşına, ırkına, cinsiyetine göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle bu konuda bilgili kişilerin en doğru mamayı seçmesi gerekmektedir. Mama için yardım alacağınız kişi ise veteriner hekiminiz olmalıdır.

Mama Seçimi

Söz konusu yavru köpeğinizin beslenmesi olduğunda piyasada pek çok çeşit ve formda mamalar bulunmaktadır; tane mama formunda olanlar, konserve formunda olanlar veya poşet ambalaj gibi. Satılık köpek ararken mama tercihi konusunda da bilgi sahibi olursanız aldığınız zaman kısa sürede alışırsınız.

Ev Yapımı Gıdalar İle Besleme

Ev yapımı gıdalar ile kastettiğimiz şeyler pirinç, et ve sebze karışımları ile yapılan diyetler anlaşılmalıdır. Bu gibi bir beslenme çeşidinde sizler mutlu olabilirsiniz. Ancak köpeğiniz için iyi bir etki değildir. En başta yüksek maliyet gibi bir sorununuz olacaktır. Bir diğer zorluk ise evcil dostunuz için gerekli olan besin değerlerini içerip içermediğidir.  Yavrunuz için gerekli olan temel besin maddelerinin sağlanamaması durumunda yavrunuz beslenmeye bağlı çeşitli hastalıklara maruz kalabilir. Beslenme dengesizlikleri ilk etapta kendini zayıflık ile göstermektedir.

Hazır Gıdalar İle Beslenme

Hazır gıda seçiminde yavru köpeğinize en üst düzeyde fayda sağlayacak besinleri  içinde bulunduran mamaları seçmeniz gerekmektedir. Bu mamalar ambalajlı ve kaliteli bir üretiminin sonucunda elde edilmelidir.

Satılık rottweiler yavruları için ayrı golden için farklı beslenme önerilir.

1 YORUM

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın