Ortalama yaşam süreleri 10 ile 12 yıl arasında değişen Golden Retriever ırk köpekler, mizaç olarak zeki, sevimli, nazik, sabırlı, dost canlısı ve güvenilir canlılardır. Bu nedenle golden retriever İsimleri genel olarak bu mizaçlarına uygun olarak seçilmelidir. İnsanlarla arası çok iyi olan ve özellikle çocuklara çok iyi davranan Golden Retriever’ler ev ortamında yetiştirildiklerinde o evde yaşayanlara neşe ve mutluluk katmaktadır.

Bu denli sevimli dostlarımıza takılacak isimlerin mizacına uygun olması sevimliliklerine daha fazla sevimlilik katacaktır. Seçilen ismin kısa olması köpeğin ismini kısa sürede algılaması için kolaylık sağlayacaktır. Bu bakımdan size önerebileceğiniz isimler arasında dişi köpekler için; Ada, Alice, Bal, Altın, Barbie, Candy, Cheese, Dakota, Elif, Lila, Sisi, Venüs, Şeker, Sphie, Safir, Sarı, Gold, Papatya, Lilo, Köpük, Kiraz, Katya. Erkek köpekler içinse; Aslan Atlas Ares, Can, Dodi, Jim, Lord, Lanzo, Leo, Mars, Milo. Mango, Paşa, Sütlaç, Rambo, Tarzan, Tango, Tarçın, Viktor, Yogi, Zoro gibi isimler olabilmektedir.

Golden Retriever’ler Hangi Eğitimleri Alabilirler?

Zeka ve yetenek yönleriyle son derece iyi olan Golden Retriever ırkı pek çok alanda eğitim alabilen ve görev yapabilen köpeklerdir. Avcılık, iz sürme, narkotik, vurulan avı getirme, kılavuzluk, akut, patlayıcı ve bomba imha alanlarında son derece iyi performans gösterebilmektedir. Eğitime iyi cevap veren köpekler arasında 4. Sırada yer alan Golden Retriever’ler son derece başarılı işler çıkarmaktadır. Hem sahibine hem de aile bireylerine son derece sadık olduklarından çocuk bakımı alanında da en iyi köpekler arasında yer almaktadır.

2 YORUM

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın