satılık pug mops ankaraAnkara satılık pug için Kanka Köpek Çiftliği sizlere hizmet veriyor. Kanka Köpek Çiftliği olarak sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için ödeme sonrası 4 saat sonra köpeğiniz elinize ulaşıyor. Bu durum otobüsle gönderim sağlandığı için otobüs seferlerine göre değişiklik göstermektedir. Elimizdeki yavrular yüksek kalite kendi damızlıklarımızın yavrularıdır. Bu konuda bize rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Bize daha fazla güvenmek için Facebook.com/kankakopek hesabımızı takip edebilirsiniz. Onlarca mutlu müşteri yorumunu görebilir ve bize rahatlıkla güveneceksiniz. Unutmayın iyi bir yavru bulmak için iyi bir köpek çiftliği bulamız gerekir.

Satılık köpek sitelerinde dikkat etmeniz gereken sitenin bir köpek çiftliğine ait olup olmamasıdır. İlan sitelerinden daha önce kurumsal web sitelerini tercih etmelisiniz. Satılık pug yavruları üretmek profesyonellik isteyen bir durumdur. Bu açıdan Kanka Köpek Çiftliğine rahatlıkla güvenebilirsiniz.

 

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

Satılık yavru köpek arıyorsanız tam olarak doğru bir adrestesiniz. Elimizdeki diğer ırkları görmek için anasayfamıza tıklayabilirsiniz. Anasayfa üzerinde yer alan yavrularımız mevcuttur. Bununla birlikte istek üzerine yurtdışından sizlere satılık köpekler getirmekteyiz.

Satılık pug yavruları Ankara için tüm sağlık kontrollerimiz yapılmıştır. Yavrularımız gönderimden önce son olarak kontrolleri yapılır ve sizlere sağlıklı bir şekilde gönderimleri sağlanır. Yavrularımızı dişi ve erkek olarak mevcuttur. Alım kararı sonrası adınıza çekilmiş bir video göndermekteyiz. Bu video içerisinde istediğiniz yavruyu seçebilirsiniz. Satış sonrası ücretsiz telefon desteği sunuyoruz.

 • Türkiye’nin tüm şehirlerine hızlı gönderi yapıyoruz. 7/24 gönderi yapıyoruz.
 • Çiftliğimiz Afyonkarahisar’da bulunmakta olup tüm şehirlere hizmet veriyoruz.
 • Profesyonel köpek eğitmenlerimiz ile köpek eğitimi hizmetimiz bulunmaktadır.
 • Satış sonrası köpeğimizin eğitimi, sağlığı ve bakımları konusunda tüm konularda ücretsiz olarak telefon desteği sunuyoruz.
 • Yavrularımızın ırkı ve sağlığı konusunda oldukça fazla iddalıyız. Türkiye’nin en güvenilir köpek çiftliği düşüncesi ile çalışıyoruz.

Her satılık köpek Ankara ilanında mutlaka ırk hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz. Peki bu neden bu kadar önemlidir? Bir kişi o ırkı biliyordur ve o yüzden almak istiyordur. Biz çiflik olarak yaptığımız araştırmalarda kişiler sadece köpeğin ev ortamındaki davranışları hakkında bilgi sahibi olduğunu gördük. Bu yüzden her ırk hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz.

ankara satılık pug 4 ankara satılık pug ankara satılık pug 2 ankara satılık pug

Ankara Satılık Pug Irk Özellikleri

satılık pug ankara krem rengiAnkara satılık köpekler içerisinde pug küçük ırklar arasında yer alır. Küçük ırk ve ev ortamı için en ideal köpeklerden birisdir. Yüksek bir enerjiye sahip olan pug ırkı oyun oynamayı çok sevmektedir. Aynı zamanda neşeli yapısı ile evinizde huzur kaynağı olacaktır. Onunla oynadığınız oyunlar ile stres atacaksınız.

Satılık köpek içerisinde basık yüzlü olan nadir köpeklerden birisidir. Yüzü ve kulakları her kürk renginde siyahtır. Kürk renkleri siyah, sütlü kahve ve kayısı renginde olabilir. Siyah olmayan renklerinde kürklerinde siyah tüyler olabilir. Gözleri büyük ve ifadeleri şaşkın olarak tanımlanır. Bu onları oldukça sevimli yapar. Kuyrukları sırta doğru yuvarlanır. Bacak yapıları düzdür.

yavru pug satılık pug ankara

Ankara Satılık Pug Karakter Yapısı

Mutlu, duygusal ve oldukça sadık karaktere sahiptirler. Sahipleri ile oyun oynamayı çok severler. Cesur bir yapıları vardır. Boyundan büyük işlere kalkışabilir, kendilerinden büyük köpeklere karşı gelebilirler. Bekçilik yapabilecek kabiliyete sahiptirler fakat bu görev için çok fazla önerilmez. Zeki köpeklerden birisidir. Eğitimleri çok uzun süreli yapılmamalıdır. Çabuk sıkılgan yapılarından dolayı tekrar içeren eğitimlerde çabuk sıkılma durumları olacaktır. Duygusal karakterleri gereği onlara karşı bağırmamak gerekir. Size karşı küsebileceklerini unutmayın. Çocuklarla ve misafirlere karşı ilgili ve anlayışlıdır. Zaman zaman kıskanç olabilir. Pug ırkı küçük numaralar yapmada ustadır ve çok eğlenir.

Yaşam Alanı

Satılık yavru köpekler içerisinde ev ortamında yaşabilecek köpeklerden birisidir. Bahçeli evlerde de rahatlıkla yaşarlar. Apartman dairelerinde sorunsuz bir yaşam sürebilir. Havlama ve tüy dökme problemi çok fazla olmadığından apartman dairelerinde yaşayanlar için ideal satılık köpekler arasında yer alır. Bahçeli evlerde bahçe ortamında yaşayacaksa eğer mutlaka olarak sıcak bir kulübesi olması gerekir. Yaz aylarında ise çok sıcak bir yerde kalmamalı ve mutlaka her zaman suyu bulunmalıdır.

Egzersiz

Pug ırkı enerjik olduklarından dolayı günlük olarak oyun içerikli egzersizler ile enerjilerini atmaya yardımcı olabilirsiniz. Günlük olarak egzersiz yaptırılması onların sağlığı için gereklidir. Genel olarak pug ırkı ile oyunlar oynamanız egzersiz ihtiyacını giderecektir. Top oyuncağının olduğu oyunlar tercih edilebilir.

Egzersiz ihtiytacını tuvalet ihtiyacı ile aynı anda yapabilme şansınız vardır. Köpeğinizin tuvaletini iç mekanda değilde dış mekanda yapmasını istiyorsanız dış mekan tuvalet eğimi vermelisiniz. Bu eğitimi yazımızın devamında yer almaktadır. Bundan sonra yemeklerden sonra köpeğinizi hem dışarı çıkararak yürüyüş yapmasını sağlar hemde tuvaletini yapmasını sağlarsanız. Bu şekilde birikmiş enerjisini atmasına yardımcı olmuş olacaksınızdır.

Bakımı

ankara satılık puglarKısa ve düz tüylerinden dolayı düzenli taramalar bakımı için yeterlidir. Bununla birlikte gerektiği şartlarda banyo yaptırılabilir. Banyo yaptırılırken burun ve kulaklarına su kaçırılmamaldır. Kısa tüylerinden dolayı banyodan sonra iyice kurulama işlemi yapılmalıdır. Yüzleri kırışık olduğu için kırışıklar düzenli olarak temizlenmelidir.

Kulak bakımı için Petshop’larda bulunan kulak temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda banyolarında köpekler için üretilen şampunları kullanmanızı öneriyoruz. Diğer şampuanlar deri sorunlarına yer açabilir. Bununla birlikte kuru şampuanlar ile temizlik yaparak varsa kötü kokuları engelleyebilirsiniz. Kuru şampuanlar ile kısa süreli temizlik işlemini yapabilir tüylerin ve kokunun daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Kökeni

Pug ırkı Asya kıtasında ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. MÖ 400’lü yıllar olarak bir tahmin yürütülmektedir. Pug ırkının hangi ırktan ortaya çıktığına dair iki düşünce vardır. Birincisi pekingese ırkından geldiği düşünülür. İkinicisi ise küçük bulldog soyundan geldiği düşünülür. Bazı iddalara göre Bordeaux ırkından geldiği söylenmektedir. 16. yüzyılda Avrupa’da oldukça popüler olan Pug saraylarda bakılıyordu. Sarayların vazgeçilmez köpeği olarak ön plana çıkıyordu. Pug’ın daha sonraki yolcuğu Japonya’ya gerçekleşti. Tekrar Avrupa’da yaygınlaşan Pug Hollanda parlamentosunun resmi köpeği haline geldi. Pug ırkının tarihte önemli olaylara tanık ettiğini biliyoruz. Bunlardan birisi 1572 Hermingny’de Prens William’a yapılacak olan suikasta karşı uyarı da bulunmuştu. İngilizler Çin İmperyal sarayını aldıklarında pugı İngiltereye götürdüler.

Eğitimi

Tuvalet eğitimi ilk olarak sahiplenecek kişiler için önemlidir. Ev ortamında verilebilecek tuvalet eğitimi oldukça basittir. Sizlere bunu basit bir şekilde anlatalım.

 1. Tuvaletini yapacağını bir oda belirleyin.
 2. Bu odanın tüm yerlerini gazete kağıdı veya tuvalet pedi ile kaplayın.
 3. Her yemek sonrası bu odaya bırakın.
 4. Tuvaletini yapana kadar çıkarmayın.
 5. Tuvaletini yaptıktan sonra odadan alın ve ödüllendirin.
 6. Tuvaletini yaptığı gazete kağıdı kaldırın yerine başka bir gazete kağıdı sermeyin. O alan boş kalmalıdır.
 7. Bir dahaki gün aynı şekilde yemekten sonra odaya bırakın.
 8. Tuvaletini gazete kağıdı olan bölgelere yaptığını göreceksiniz.
 9. Aynı şekilde odadan çıkartın ödüllendirin.
 10. Her gün bir gazete kağıdı kaldırın ve son gazete kağıdı kalana kadar devam edin. Bundan sonra köpeğinz tuvalet eğitimi almış olacaktır. Tuvaletini sadece gazete kağıdına yapacaktır.

Eğer tuvaletini eve yapmasını istemiyorsanız dış mekan tuvalet eğitimi vermelisiniz. Dış mekan tuvalet eğitimi de oldukça basittir. Hem iç mekan hem de dış mekan tuvalet eğitimi ilgi isteyen bir durumdur. Fakat dış mekan için köpeğinizi dışarı çıkarmanız gerekecektir. Yoğun bir iş hayatınız varsa iç mekan tuvalet eğitimi daha mantıklı bir tercih olacaktır. Satılık pug ırkı için iç mekan tuvale eğitimi daha mantıklıdır. Çünkü küçük ırk olduğu için dışkısı sizi çok rahatsız etmeyecektir.

 1. Köpeğiniz yemeğini yedikten 5-10 dakika sonra tuvaleti gelecektir.
 2. Satılık pug ırkı köpeğinizi yemekten hemen sonra dışarı çıkartın. Köpeğiniz tuvaleti geldiği zaman kendisine bir alan arayacaktır. Bunun için onu serbest bırakın.
 3. Tuvaletini yaptığı zaman hemen yanınıza çağırın ve ödüllendirin.
 4. Sonraki gün yine mamasını verin ve hemen dışarı çıkartın.
 5. Önceki gün tuvaletini yaptığı yere götürün.
 6. Köpeğiniz yine tuvaletini aynı bölgeye yapacaktır.
 7. Bir süre böyle tekrarlayın.
 8. Satılık pug ankara gibi şehirler de özellikle çimenli bölgeleri tercih edin.
 9. Bundan sonra sevimli dostunuz tuvaletini her zaman yaptığı yerde yapması gerektiğini anlayacaktır. Evde tuvaleti gelse bile tutabildiği kadar tutacaktır. Fakat mutlaka yemeklerden sonra sağlık sorunları oluşmaması için dışarı çıkarmayı ihmal etmeyin.

Yavru köpeğiniz varsa her yemekten sonra dışarı çıkarmanız gerekir. Yetişkin köpeklerde günde bir öğün yemek yeterli olmaktadır. Köpeğiniz yetişkin olduğu zaman günde bir kere dışarı çıkarmanız yeterlidir. Bu hem sizin için yürüyüş hem de köpeğiniz için egzersiz olacaktır.

siyah pug satılık pug ankaraDiğer eğitimlere gelirsek eğer satılık pug ankara için önerilen eğitimler temel itaat ve ileri itaat eğitimleridir. Temel itaat eğitimi niçin gereklidir peki? Temel itaat eğitimi olmayan bir köpek ile bir yürüyüşe çıktığınız zaman göreceksiniz ki köpeğiniz sürekli sizi çekişterecek sürekli siz onu kontrol altında tutmaya çalışacaksınız. Bu bir zaman sonra size zorlu bir iş olarak görünmeye başlayacaktır. Temel itaat eğitimi ile birlikte köpeğinizin yanında yürümesi sağlanırken temel komutları yapması öğretilir. Özellikle otur, bekle ve hayır komutları sevimli dostunuz ile daha uyumlu bir yaşam sürmeniz sağlayacak ve daha fazla zevkle bakacaksınız.

Temel itaat eğitimi otur, yat, bekle, hayır komutları ile sizinle uyumlu bir şekilde yürümesi öğretilir. Bu eğitim sevk kayışı yani tasma ile yapılır. İleri itaat eğitimi aynı komutlardan oluşurken sevk kayışı olmadan komutları yapması öğretilir. İleri itaat eğitiminin verilebilmesi için mutlaka temel itaat eğitimi verilmesi gerekir. Temel itaat tuvale eğitimi hariç tüm eğitimlerin temelini oluşturur. Bir köpeğe alan koruma eğitimi verilebilmesi için mutlaka temel itaat eğitimi verilmesi gerekir. Eğitimler merdiven sistemi ile ilerler. Birinci basamak yapılmadan ikinci basama geçilmez.

Satılık pug ırkına yakın koruma ve alan koruma eğitimi verilmesi zordur. Karakteri gereği bu görevleri yapamazlar. Satılık köpekler içerisinde alan koruma ve yakın koruma eğitimi alacak köpekler genelde büyük ırktır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Boxer
 • Rottweiler
 • Alman Çoban Köpeği

şeklinde örneklendirebiliriz. Pug ırkı bekçilik görevini yerine getirebilir ve sizi uyarabilir. Bu görevi yerine getirse dahi sadece bu görev için tercih edilmesi yanlış olacaktır. Eğer bir bekçi köpeği arıyorsanız yukardaki ırklardan birini tercih etmeniz bu görevi daha başarılı yerine getirmesine yardımcı olacaktır. Eğer bahçe bekçiliği yapacaksa Pug ırkının havlamasını duyamayabilirsiniz. Fakat bir Rottweiler ırkının havlaması ile tüm uyarıları duyacaksınızdır.

Satılık pug yavrularımız için bizi 0546 427 91 26 nolu telefondan arayabilirsiniz. Ayrıca profesyonel köpek eğitim hizmetimizden yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için de arayabilirsiniz. Kanka Köpek Çiftliği olarak sizlere köpek eğitiminde sonuçlarına şaşıracağınız hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızı web sayfamızın profesyonel köpek eğitimi sayfamızdan izleyebilirsiniz. Eğittiğimiz köpekler arasında Golden, Rottweiler, Alman Çoban Köpeği, Chow Chow, Cane Corso, Bulldog, Kangal, Pug, Boxer, Maltese Terrier, Jack Russell Terrier ve sayamadığımız diğer tüm ırklar mevcuttur.

Yurtdışından köpek istiyorsanız bizimle iletişim kurarak sağlıklı transferler gerçekleştirebiliriz. Bizi araştırarak bize daha fazla güvenebilirsiniz. Ayrıca referanslar sayfamızdan müşteri yorumlarımızı okuyabilirsiniz.

5 YORUM

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın