Hayvan sahiplenmek isteyenler için özel bir seçim olan Alman Çoban köpekleri, edinilmesi büyük bir risk taşıyan bir gruptur. Bu riski açıklamak gerekirse safkan bir Alman kurdu sahibi olmak, bu ırkın tüm özelliklerini tam olarak bilmeyi gerektirir.

Alman Çoban Köpeğinin Özellikleri

Alman Çoban Köpeği ülkemizde K9 ırkı olarak bilinir. Bu ırk son derece zeki olan, girdiği her ortama uyum sağlayan bir anatomik yapıya sahiptir. Risk demekten kasıt bu köpekle iletişim kurmak çok zordur ancak, tam anlamıyla iletişim sağlandığında sahibini bir kalkan gibi koruma güdüsü taşımaktadır.

Fiyat bakımından değerlendirildiğinde alman çoban köpeği fiyatları için diğer köpeklerle kıyaslandığında çok da yüksek olmadığını söylemek mümkündür. Rengine göre değişim gösteren bu özel köpekler, 1250 lira ile 5 bin lira arası değişen bir fiyat skalasına sahiptir.

En Yüksek Fiyatlı K9’lar

Ülkemizdeki adıyla K9 ırkının en yüksek fiyatlıları siyah safkanlardır. Bu cins Alman çoban köpekleri, heybetli duruşu, güzel ve korkutucu göz yapısı ve güçlü yapısı ile seçkin köpek grubunda bulunur. Ülkemizde çok değerli olarak görülen Alman çoban köpekleri bukalemun gibi tüm mekânlarda emsalsiz bir şekilde uyumludur.

Bu köpekleri ücretsiz olarak da sahiplenmek mümkündür ancak iri cüsseleri sebebiyle herkes Alman çoban köpeklerine bakmayı becerememektedir. K9’lar sahiplerine güven duymak isteyen bir cinstir. Eğer sahibinden emin değilse sürekli olarak sorunlu olmaya meyillidir.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın