Ev ortamı için en uygun olan bu köpek cinsi dost canlısı ve sevecen bir yapıya sahiptir. Özellikle sahibine olan bağlılığı ve sadakati, dışarıdaki insanlara karşı agresif ve saldırgan olabilmelerine sebep olmaktadır. Rottweiler eğitimi sahibi tarafından verildiğinde olumlu olmaktadır. Çok zeki olan bu köpekler doğru bir şekilde öğretildiğinde nerede, nasıl hareket etmesi gerektiğini bilir. Verilen komutları doğru bir şekilde yapar.

Rottweiler Eğitimi

Rottweiler Nasıl Eğitilir? Diye bakıldığında bu cins köpeklerin eğitilebilmesi için sahibinin çok sabırlı davranması ilk kuraldır. Bir şeyi öğretmek için tıpkı çocuklara uygulanılan ceza ve ödül yöntemi uygulanmalıdır.

Bu uygulama sayesinde öğretiler daha kısa sürede verimli olması için önemlidir. Verilecek olan ödül ceza bölümünden daha çok dikkat çekmelidir. İstenilen komutlar yapılmadığı takdirde köpeğe kızıp bağırmadan, sabırlı bir halde öğretilmelidir. Düzenli bir çalışma ile 3 ila 6 ay arasında öğretilen her şeyi öğrenebilecek bir zekâ yapısına sahiplerdir. İlk olarak tuvalet eğitimi verilmelidir. Eğitimin sonunda artık söylenilen her şeyi algılayarak hemen yapabilmeye başlar.

Rottweiler Karakter Yapısı

Sıcak kanlı ve yeni şeyler öğrenmeye açık olan Rottweiler cinsi köpekler, sahibine karşı sıcak yabancılara karşı mesafelidir. Başka köpeklerle zor anlasan bir yapıya sahiptir. Ancak çocuklarla hemen anlaşabilirler. Onlarla oyun oynayabilirler. Koruma özellikleri çok gelişmiştir. Her şeyin başı sabırdır. Sabırlı ve sevgi dili kullanarak satın aldığınız Rottweiler cinsi köpeklere en kısa sürede her şeyi öğretmek çok kolay.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın