Günümüzde insanların beslemeyi en çok tercih ettiği köpekler arasında golden retriever köpekleri yer almaktadır. Zeki olmaları ile tanınan golden retriever özellikleri insanlar tarafından merak edilmektedir. Golden retriever cinsi köpeklerin genel ve karakteristik özellikleri şöyledir;

Golden Retriever Köpeklerinin Genel Özellikleri

Golden retriever köpeklerinin kökeni 19.yy’a ve İskoçya’ya dayanmaktadır. İlk olarak İskoçya topraklarında görülen bu köpekler daha sonra pek çok ülkeye yayılmıştır ve günümüzde yerli ve yabancı ülkeler tarafından en fazla beslenen köpeklerdir. Bu köpeklerin ömürleri 12 yıl kadardır. Golden retriever erkeklerinin boyları 56*61 cm dişilerinin boyları ise 51*56 cm’dir. Kiloları erkeklerde 29*36 kg dişilerinde ise 25*32 kg’dır. Bu köpeklerin burunları genelde siyahtır. Golden cinsi köpeklerin dış kısımdaki tüyleri su geçirmeyen özelliklere sahiptir. İç kısımlarda ise kısa tüyleri vardır. Golden köpeklerinin tüylerinin rengi ise genellikle altın sarısıdır.

Golden Retriever Köpeklerin Karakteristik Özellikleri

Golden retriever köpekleri zekilikleri ile tanınan köpeklerdir. Ayrıca bu köpekler diğer cinslerdeki köpeklerle iyi anlaşabilen dost canlısı köpeklerdir. Sevgi dolu ve neşeli köpeklerdendir. Ayrıca çocuklarla ve sahipleriyle oynamayı çok sevmektedir. İtaatkar köpeklerden oldukları için eğitimleri de oldukça kolaydır. Golden retriever köpekleri iz sürmede de oldukça başarılıdırlar. Bu amaçla av ve polis köpeği olarak kullanılabilirler. Bu köpekler uysal oldukları ve bakımları da kolay olduğu için insanlar tarafından kolayca beslenebilirler.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın