Türkiye’de kurt köpeği olarak bilinen Alman Kurdu Özellikleri güçlü, çevik bir vücut yapısına sahip oldukları gibi, zeki olmalarıyla bilinirler. Yetiştirilme şartlarına göre muhteşem bir koruma olabiliyorlar. Bu köpekler iki farklı bacak yapısına sahip oldukları için beden yapısına göre eğitiliyorlar. Kısa bacaklı olanlar şov dünyası için eğitilirken, uzun bacaklı olanlar polis ve asker köpeği olarak eğitim verilmektedir. Bu köpeklerin mideleri de her besini alamadığı için diyet tarzında, alerji yapmayacak mama ve yiyeceklerle beslenmeleri sağlanmaktadır.

Alman Kurdu Yapısal Özellikleri

Dişi köpeklerde 22-32 kilo arasında olup, boyları 57,5 cm olmaktadır. Erkek köpekler de ise 30-40 kilo aralığında olup, 60-65 cm boylarındadır. Bu köpeklerin burunları uzun, alınları kubbe biçimindedir. Siyah burun mantarına sahip olan bu köpek türleri sert yüz hatlarına sahiplerdir.

Keskin ısırma ve güçlü çene yapıları vardır. Orta büyüklükte kahverengi gözleri, zeki bakışları vardır. Boynu uzun, kuyruk yapısı tüylü ve uzundur. Bu cins köpeklerin kendi aralarında 12 cinsi bulunmaktadır. Genel olarak siyah, kahverengi ve siyah ile kırmızı karışımı renklerinde olmaktadırlar. Az bulanan nadir renklerde vardır. Bu nadir olan renkler tüylerinin tamamı siyah, beyaz ve kırçıllı gri olarak da bu cinslerde görülmektedir.

Alman Kurdu Duygusal Özellikleri

Eğitim almaya oldukça istekli olan bu köpek cinsi, oldukça kendinden emin bir bakışlara sahiptir. Kendilerine verilmiş olan görevi en iyi şekilde yapabilme özelliğine sahiplerdir. Sevecen ve vefalıdırlar. Yanlış eğitilirlerse saldırgan olabiliyorlar.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın