Köpeklerden biri de Alman kurdudur. İnsanların sıkça olarak karşısına çıkan köpek türüdür. Bu yüzden burada alman kurdu nedir? bu konuya değineceğiz. Almanya kökenli bir köpek ırkı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu köpekler büyük bir cüsseye sahiptirler. Bu cüssesin yanı sıra bir de akıllı olmaları söz konusudur. Bu konuda da bu köpeklerin yetiştirilme tarzları önemli olarak karşımıza çıkar. Çünkü iyi bir şekilde yetiştirildiği zaman çok akıllı bir koruyucu köpek niteliği taşırlar. Bu konuda da aile dostu olabilecek niteliklere sahiptirler. Bu alman kurdu köpeklerinin özelliklerine ve alman kurdu bakımı konusuna bir bakalım.

Alman Kurdu Özellikleri

Boyları dişilerde 57 cm erkeklerde ise 62 cm olarak karşımıza çıkmaktadır. Ağırlıklarına bakacak olursak genel ortalama 22 ve 40 kilo arası değişiklik göstermektedir. Bu köpeklerin yüz hatları sert mizaçlıdır. Burunları ise siyahtır. Çeneleri ise kuvvetlidir. Bu da onların ısırmalarını sert yapar. Kulak yapıları diktir. Kuyrukları ise uzundur. Bu köpeklerin kendi aralarında da on ikiye ayrıldığını görebiliriz.

Alman Kurdu Bakımı

Her köpek gibi bu köpekler için de düzenli bakım şarttır. Haftada iki kez tüyleri taranmalıdır. Bunun yanında egzersizler ve yürüyüşler yaptırılmalıdır. Beslenmesi de oldukça önemli yere sahiptir. Yaşamı devam ettiği süre içerisinde diyet uygulamaları yapılmalıdır. Bu konuda yeterli kadar mama verimi gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu köpekler de çok sıcak ve soğuk ortamlarda bulundurulmamalıdır.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın