Rottweiler son derecede güçlü ve sert ırklardan biridir. Dış görünüşleri, fiziksel ve karakter özellikleri ile en fazla sevilen ırkların başında geliyor. Bu köpek ırkları genellikle bekçi köpeği olarak tercih ediliyor. Sahiplerine çok düşkün olmalarından dolayı oluşabilecek en küçük tehlikede koruma içgüdüleri devreye giriyor. Dış görünüşleri her ne kadar saldırgan dursa da, doğru ve iyi bakıldığı sürece sadık köpeklerdir. Aynı zamanda doğru şartlarda bakıldığında oldukça duygusal ve sevgi dolu köpeklerdir. Rottweiler özellikleri arasında en dikkat çeken yönlerinden biride, dayanıklı olmalarıdır. Her türlü hava şartına dayanabilir ve kolay kolay hasta olmazlar.

Rottweiler Bakımı

Rottweiler kolay bakılan ırklardan biridir. Ancak doğru şartlarda bakımlarının yapılması gerekiyor. Rottweiler bakımı konusunda hassas olmak gerekir. Tüyleri kısa olmasından dolayı sık sık yıkanmaya ihtiyaç duymazlar. Evde rahatlıkla bakılabilir. Haftada 1-2 kez yumuşak taraklarla tüylerini tarayabilirsiniz. Ayrıca ayda 1 kez doğru şampuanlarla yıkamanız önemli olacaktır. Düzenli olarak tüm aşıları yapılmalı ve köpeğinizin kısırlık durumuna bağlı olarak doğru mamalar tercih etmelisiniz.

Rottweiler Cinsleri Nasıl Köpeklerdir?

Rottweiler köpekleri genellikle bekçilik yapması için tercih ediliyor. Saldırgan yetiştirilmediği sürece bebekler ve çocuklarla iyi geçinirler. Satılık Rottweiler cinsleri içgüdüsü yüksek en güçlü canlılardır. Sahiplerinden sürekli ilgi beklerler, korurlar ve liderlik anlamında kendilerini ön plana çıkartırlar. Eğitimleri yavruluk dönemlerinde yapılmalıdır. Bununla beraber eğitimleri sırasında sosyalleştirilmeli ve komut emirleri mutlaka öğretilmelidir.

1 YORUM

  1. Kankalara teşekkür ediyorum Rotweiller yavrusu aldım ve çok memnunun ayrıca yalnız yetiştirmek satmakla kalmıyor sonrasında da her türlü sorunun cevabını aldım yardımcı oldular saolsunlar hala da görüşmekteyiz. Rahatlıkla güvenebilirsiniz

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın