Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

Satılık alman kurdu ile alakalı detaylı olarak tüm bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize alman kurtlarıyla alakalı tüm detayları anlatacağız. Bu yazıda Alman kurtlarına ait ırk özellikleri, karakter yapıları, eğitim alma ve eğitilme durumları, bakımı ve tüy dökme durumları, satılık yavru alman kurdu özellikleri bakımı ve büyütülmesi gibi bir çok detaya hakim olacaksınız. Ayrıca yavru alman kurdu almak için bizimle irtibat numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıda Göreceğimiz Başlıklar:

Irk Özellikleri
Karakter Yapısı
Eğitimi
Bakımı ve Tüy Yapısı
Yavru Köpek Bakımında Nelere Dikkat Edilir?
Evde Köpek Beslemek İçin Gerekli Malzemeler
Fotoğraflar

Kanka Köpek Eğitim ve Üretim Çiftliği 10 yıla yakın tecrübe ve deneyimi ile siz değerli hayvan severlere hemen hemen her ırktan sevecen dostlar sunuyor. Bu dostların sağlık durumlarını korumaları için gerekli önlemleri en iyi şekilde alıyor. % 100 sağlıklı yavrular ile sizleri buluşturuyor. Sizlere sunulan bu çok değerli yavruların gerekli aşıları yapılmış olup; yapılan bu aşılar karneye işlenmektedir. Bu nedenle ‘’Kanka Köpek ‘’ çiftliğinde barındırdığı tüm yavruların güvencesini vermektedir.

UNUTMAYIN İYİ Bİ YAVRU ALMANIN İLK YOLU İYİ BİR ÜRETİCİ BULMAKLA BAŞLAR…

Bu kapsamda satılık alman kurdu yavruları iyi bir üretimin sonucudur. Türkiye ve dünya genelinde belirlenen ırk standartlarını en iyi şekilde temsil etmektedirler. Bu kapsamda yavrularımızın safkan olduğunun garantisi verilmektedir.
Eğitim ve üretim yaptığımız çiftliğimizde hemen hemen her ırk köpeğin dişi ve erkek yavruları bulunmaktadır.
Afyonkarahisar’da bulunan üretim ve eğitim çiftliğine isteyen herkes gelebilir; bu sayede istediği yavruyu seçebilme imkanına sahip olur.

  • Talep edilmesi durumunda yavrularımıza ait fotoğraf ve video gönderimi whatsapp üzerinden gönderilmektedir.
  • Satış öncesi ve satış sonrası olmak üzere 7 gün 24 saat ulaşılabilecek destek hattı mevcuttur.
  • Yavrularımızın iki aylık yaşa kadar olan aşıları ve iç parazit uygulamaları yapılmıştır.
  • Gönderimler Afyonkarahisar’dan tüm Türkiye geneline yapılabilmektedir.
  • Bizzat çiftliğe gelmeniz durumunda alacağınız yavruda % 10 indirim şansı bulunmaktadır.

Alman Çoban Köpeği Irk Özellikleri

Boyut olarak büyük boy köpekler arasında yer almaktadır. Yüksekliği ise erkek ve dişi olmasına göre değişmektedir. Erkekler 60-60 cm, dişiler 55-60 cm arasındadır. Ağırlık olarak dişi ve erkek arasında bir fark yoktur. Ortalama yaşam süreleri ise 11-14 yıl arasında değişmektedir. Bu sürenin uzatılmasında bakım ve besleme büyük bir öneme sahiptir.

Diğer İsimleri Alsatian, Deutscher Schaferhund, German Shepherd Dog, Alman Kurt Köpeği, Alman Kurdu
Familya çiftlik köpeği, çoban köpeği
Ülke Almanya
Orjinal Görevi Koyun çobanı, koruma, polis köpeği
Günümüzdeki Görevleri Yasadışı malları bulma, rehber, çoban köpeği yarışmaları, koruma, polis köpeği
Irk Boyutu Büyük Irk
Yetişkinlikteki Yüksekliği Erkek 60 – 65 cm Dişi 55 – 60 cm
Yetişkinlikteki Ağırlığı Erkek 35 – 40 Kg Dişi 35 – 40 Kg
Ortalama Yaşam Süresi 11-14 yıl
Oyunculuk Orta
Enerji Yüksek
Çocuklara İlgi İyi
Diğer Köpekler ile Geçinme Çok İyi
Diğer Petler ile Geçinme İyi
Yabancılara Karşı Davranış Orta
Koruma İçgüdüsü Çok İyi
Ev Ortamında Yaşam Orta
Apartman Ortamında Yaşam Orta
Havlama – Ses Çıkarma Orta
Tüy Dökümü – Bakım Tüy dökümü orta
Notlar Bahçenizde ve evinizde bakabilirsiniz.

Hangi durumlarda Alman Kurdu Alınmalıdır?
Satılık alman kurdu yavruları sert mizaca sahip, koruma içgüdüsü yüksek, yabancılara karşı çok sert bir köpek ırkıdır. Bu bağlamda gerekli sosyal eğitimlerin verilmesi gerekmektedir. Bu eğitimin verilmesi durumunda rahatlıkla çocukların olduğu bir aile ortamında bakılabilir. Bu köpeğin bahçeye ihtiyacı vardır.

Alman Kurdu Karakter Yapısı

Eğitimlerde en çok tercih edilen ırklardan bir tanesidir. Bunun sebebi ise zekası, itaatkar olması, cesur olması ve koruyucu yapıda bir karaktere sahip olması etkili olmuştur.

Alman Kurdu Eğitimi

Zekası nedeni ile öğrenme kabiliyeti yüksektir. Sahiplerini çok iyi tanır ve dinlerler. Bu nedenle pek çok spor ve eğitim aktivitesinde kullanılan köpek ırkıdır.
Bahçeli bir ortam köpeğin hareketi ve stres atabilmesi için uygun bir ortam olacaktır. Eğer yavru alman kurdu aldıysanız, bir yaşına kadar apartman dairesinde bakılabilir. Hareketsiz bir ortam köpeğin eklem problemleri yaşamasını engelleyecektir.

Bakımı ve Tüy Yapısı

Satılık alman kurdu yavrular yetişkin olduklarında haftada bir veya iki kez taranmalıdırlar.
Tüy yapısına gelecek olursak, kalın-kısa, kalın-uzun ve dalgalı-uzun tüy yapısına sahip alman kurtları bulunmaktadır. Köken olarak ise 19.yüzyılın sonu, 20. Yüzyılın başında Almanya’da üretimi yapılmıştır.

Yavru Köpek Bakımında Nelere Dikkat Edilir?

İlk kez köpek edinen veya daha önce köpek sahibi olmuş her kişi, yavru köpeklere en iyi şartları sağlamak istemektedirler. Bu endişe de yersiz sayılmaz. Köpeğinizin hangi gıdalar ile besleneceği, iyi bir eğitimin nasıl verileceği, sağlığının nasıl korunacağı gibi pek çok konu sahibinin önünde durmaktadır.
Daha önce evcil bir dost edinen bir kişi rahatlıkla başka dostlara bakabilecek tecrübeyi deneyimleyerek kazanmıştır. Ancak ilk kez evcil bir dost edinilme durumunda endişe yaşanması doğal bir durumdur. Çünkü alacağınız evcil dostunuzun bambaşka bir dünyası vardır.
Yavru bir köpek edinen bir kişinin belli başlı bazı konularda temel bilgileri öğrenmesi gerekmektedir. Bunlar; bakım, besleme, eğitim, sağlıklı yaşam ve son olarak ilk yardım konularından oluşmaktadır.
Yavru köpekler diğer bazı canlılardan farklı olarak, anne karnında da bağışıklık için gerekli olan antikorları göbek kordonu sayesinde vücutlarına alabilmekte ve bağışıklık oluşturabilmektedirler. Doğumdan sonra ise bakımları büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü çevre koşullarında yavrunuzu hasta edebilecek başta viral etkenler olmak üzere bakteriyel, paraziter, fungal(mantar) bulunmaktadır. Bu antijenlere karşı en önemli savunma ise anne sütü aracılığı ile sağlanmaktadır. Sonrasında ise iyi bir beslenme ve aşılar devreye girmektedir. Piyasa da bağışıklık sistemini geliştirecek pek çok mama bulunmaktadır.
Yavruyken iyi beslenmiş bir köpek, büyüme döneminde iyi bir gelişim gösterecektir. Köpeğinizin yaşına ve ırkına uygun mamaların ne olduğu konusunda ise rahatlıkla veteriner hekiminize başvuruda bulunabilirsiniz.

Evde Köpek Beslemek İçin Gerekli Malzemeler

Hemen hemen her evcil dost sahibi kişiler, dostlarını aileden bir birey gibi görmektedirler. Bu nedenle gerekli olan tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve hem dostunu hem de kendini mutlu etmektedirler.
Evcil Dost edinme öncelikle karar vermek ile başlar. Karar verdikten sonra ise köpeğin gereksinim duyduğu araç ve gereçlerin alınması gerekmektedir. Bu araç ve gereçleri ister evcil dostunuzu alırken, isterseniz de öncesinde edinebilirsiniz. Bu gereçlerin neler olduğuna değinecek olursak;

1. Yatak
Yavru köpekler çok enerjik ve hareketlidirler. Bu nedenle çabuk yorulacak ve uyuyacaklardır. Uyku insanlarda olduğu gibi köpeklerde de büyüme ve gelişme için önem arz eden bir konudur. Yatak alırken köpeğinizin boyutunu da göz önüne almanız gerekmektedir. Köpeğin hızlı gelişimi de göz önüne alınarak alacağınız yatağın büyük olması iyi olacaktır. Petshop veya Veteriner Kliniklerinde çeşit çeşit yataklar bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenleri ise puf yataklardır. Hem konfor sağlar hem de yıkanması kolaydır.

2. Tuvalet sepeti
Yavru köpeğinizin en kısa zamanda tuvalet sepetine alıştırılması hem sizin için hem de köpek için doğru olan bir davranış olacaktır. Tuvalet sepetinin işe yaraması için sizin belirlediğiniz öğünlerde köpeğe yemek vermeniz ve sonrasında köpeğin takip edilmesi gerekmektedir. Defekasyonun yapılacağı zamanda ise köpeğin alınıp bu sepete konulması ile bu alışkanlık edinilecektir.

3. Tüy Bakımı İçin Gerekli Malzemeler
Tüy bakımı için gerekli olan gereçler hayvanın ırkına göre değişkenlik göstermektedirler. Temel olarak ise tarak, şampuan gibi gereçler yeterli olacaktır.

4. Mama ve Su Kapları
Mama ve su kaplarının devrilmeyecek özellikte olması önemli bir konudur. Diğer önemli nokta ise zeminde kaymamasıdır. Hem yemek kabının hem de mama su kabının günlük temizlenmesi gerekmektedir.

5. Çiğneme Oyuncakları
Köpeklerde ısırma veya çiğneme içgüdüsü vardır. Daha yavruyken dahi bu eylemi yerine getirirler. Bu nedenle çiğneme oyuncakları önemlidir. Alacağınız oyuncağın köpeğin yutamayacağı bir oyuncak olması gerekmektedir.

6. Tasma ve Gezdirme Ekipmanları
Köpeğinizin dışarı çıkarılıp gezdirilmesi durumunda tasma mutlaka gereklidir. Aksi durumda yaralanma veya başka sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

7. Köpek Maması
Piyasa da bütçeye, kaliteye, besin değerlerine göre, köpek ırklarına göre pek çok çeşit mama bulunmaktadır. En doğru besleme köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besin değerlerini taşıyan mamaların alınmasıdır. Mamaların bitimine az bir süre kala başka bir mamanın alınması, diğer mamanın bitmesinin beklenmemesi doğru bir davranış olacaktır. Aksi durumda mamanın azaldığı unutulabilir ve sonrasında evcil dostunuz mamasız kalabilir.

İlginizi çekebilir:

65 YORUM

    • Merhabalar! Ücret bilgisi ve diğer sorularınız için 09:30-23:59 saatleri arasında 0546 427 9126 nolu hattımızdan whatsapp veya arama yolu ile uzmanımız Tevfik beye ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın