Yavru köpek sahiplenmeden önce bilmeniz gereken sorumluluklarınızdır. Bir köpek sahibi olmanın tüm sorumluluklarını kaldırabilecek misiniz? Bu konuda emin değilseniz şuradan hem yavru köpek sahiplenmeden önce bilmeniz gereknleri hem de satılık köpek ilanlarında dikkat etmeniz gerekenleri listeledik. Kısa ve önemli bir makale olduğu için okumanızı tavsiye ederiz. Bu sorumlukları kabullendiyseniz

Yavru En az 40 Günlük Olmalı

Alacağınız yavrunun en az 40 günlük olduğuna dikkat etmelisiniz. Yavrunun anne sütünü tamamlamış olması gerekir.

Aşıları ve Sağlık Kontrolleri Yapılmış mı?

Günü gelen tüm aşılarının yapılıp yapılmadığını bilmeniz gerekir. Sağlıklı bir yavru sahibi olmak istiyorsanız satılık köpek konusunda güven veren köpek çiftlikleri ile iletişim kurun. Google aramalarınızda köpek çifliklerine öncelik verin.

Köpek Çiftliğinden Sahiplenin

Bir satılık yavru köpek alıyorsanız önceliğiniz köpek çiftliği olmalıdır. Köpek çiftlikleri profesyonel bir ortamda çalıştıkları için alacağınız yavrunun ırkını ve sağlığı en garantili onlar sunacaktır.

Video Görüntüleri İsteyin

Satılık köpek almaya karar verdiyseniz video istemeyi ihmal etmeyin. Videoda yavruyu daha iyi inceleyebilirsiniz.

Gözler, Kulaklar, Burun ve Tüyleri Kontrol Edin

Satılık yavru köpeklerde amatör olarak kontrol edebileceğiniz; gözlerin parlaklığı, kulakların temiz olması ve tüylerin temiz taranmış olması yavru köpeğe dikkat edildiğini gösterir. Burun akıntısı varsa herhangi bir enfeksiyon durumu söz konusu olabilir. Gözlerde veya kulakta da bu durum söz konusu ise herhangi bir rahatsızlık olabilir. Tabi bu hastalıkların ciddi bir risk taşıdığı anlamına da gelmez. Tedavileri yapılmış olan yavruları sahiplenmelisiniz.

Alacağınız Yer Hakkında Araştırma Yapın

Yanılmamak için araştırma oldukça önemli bir konu. Alacağınız yerin müşteri yorumu mevcut mu? Müşteri yorumları varsa yorumların gerçekçiçiliği inandırıcı mı? İnternette alacağınız yer hakkında mutlaka araştırma yapmalısınız.

7 YORUM

  1. yaptığınız yorumların çoğu doğru olmasına nazaran çiftliklere yönlendirmenizin doğru olduğunu düşünmüyorum çiftliklerde iyi kalite köpek bulmak oldukça zordur ha sağlıklı köpek bulunur ama kaliteli bulunmaz bunu not düşmek isterim. bu arada bende üreticiyim ama piyasaya köpek satmıyorum.

  2. Merhabalar, evde aile ortamında büyüyecek ama aynı zamanda iş köpeği olarak ( arama kurtarma ) yetiştirebileceğim tercihen krem renk ve 2-3 aylık Erkek Labrador Yavru edinmek istiyorum. Fiyatlar ve elinizde bulunup bulunmadığı hakkında bana bilgi verebilir misiniz ?
    İyi çalışmalar dilerim…

      • Şu yavru köpek ırklarını ve fiyatlarını direk yazsanız, ölürmüsünüz. Bütün herkes fiyatları görüpye karar verse ne güzel olur. İllaki telefonla neden kendinizi aratmak istersiniz bununda anlamış değilim….Syg la

  3. Irkların belli fiyatları olmalı ve sitenizde yayınlanmalı ne yani sizi arayan kişiye göre mi fiyat veriyorsunuz artık ne tuttura bilirseniz bende bıraktığınız algı bu

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın