Satılık Köpekler – Konya

Dünya üzerinde birbirinden farklı 400’den fazla ırkı bulunan köpekler, kedilerle birlikte dünyanın en geniş coğrafyasından yer alan ve en çok evde beslenen iki hayvanından biri olma özelliği taşıyor. Amerika’da evcil hayvan besleme oranı %95’lerde ve bu oranın yarısından fazlası köpek besliyor. Ülkemizde evcil hayvan besleme oranı henüz tek haneli rakamlarda olsa da köpek, kedi ve kuş ile birlikte en çok tercih edilen hayvanlar arasında yer alıyor.

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

 

konya satılık köpek
Konya – satılık yavru köpekler

Petshoplardan köpek almayın

Yapılan bir araştırmaya göre, ülkemizde köpek besleyen ailelerin yarısından fazlası köpeği pertshoplardan alıyor. Diğer yarısı ise, köpek çiftliği ya da sahiplenme yoluyla köpek sahibi oluyorlar.

Şunu net bir şekilde belirtmeliyiz ki, köpek beslemek isteyen bir kişinin köpek temin edebileceği en doğru ve sağlıklı yol,  gerekli şartları sağlayan, güvenilir köpek çiftliği işletmeleridir. Petshoplar, en pahalı lüks alanında uzman vb. olanları da dahil olmak üzere  satılık köpekler ve benzeri evcil hayvanlar için gereken doğal ve sağlıklı ortamı sağlamaktan uzaktırlar. Nitekim bu sebeple petshoplarda satılık köpekler ve diğer benzer hayvanların kaldırılıp kuş ve balık dışında evcil hayvan satışının yasaklanması üzerine yasama çalışmaları yapılmaktadır.

Petshoplar ülkemize  ilk kez 90’larda, komünizmin yıkılması ile dış pazarlara açılan Rusya, Macaristan gibi ülkelerden getirilen cins köpeklerin satılmasıyla girdi. Bugün hemen her alışveriş merkezinde bulunan petshoplar insanların gözünde şirin hayvanların bulunduğu sevimli dükkanlar olarak kalmışsa da işin aslı öyle değil. Gelin sebeplerine beraber bakalım:

Hayvanlar nereden, nasıl getiriliyor?

Petshoplardaki satılık köpekler ve diğer hayvanlar ülkeye tam bir bavul ticareti mantığı ile, uygunsuz şartlarda ve kaçak yollardan sokuluyor. Bazen ilaçlarla uyutularak poşetler içinde gümrükten geçirilen bu hayvanlar tıkış tıkış kafeslerde çoğunun yaşamını yitirdiği bir  can pazarı yaşayarak bir avm vitrinine ulaşıyorlar.

Gereken asgari koşullar bile sağlanmıyor

5199 sayılı kanun ve bu kanuna bağlı yönetmeliklerde bir evcil hayvan dükkanının yeter koşulları açıkça belirtildiği halde gerekli denetimler gerçekleştirilip takip edilemediğinden satılık köpekler için bu koşulların hiçbiri sağlanamıyor. Ufacık kafeslerde veya daracık alanlarda tutulan satılık köpek, az çiş kaka yapsın diye az besleniyor, kakasını yaptığı ortamda uyuyor ve yiyor, alıcının gözüne canlı ve hareketli görünsün diye özel iğneler yapılıyor, bir arada olmaması gereken cinslerle bir arada tutuluyor.

Ruhsal ve fiziksel olarak sağlıkları bozuluyor

Petshoplarda gördüğünüz satılık köpekler, henüz sütten kesilmeden annelerinden ayrıldıkları için çoğunlukla fiziken ve ruhen sağlıksız ve davranış bozukluğu olan canlılardır. Daracık alanda hareket bile edemeden büyüyen zavallı hayvanlar bazen satın alındıktan bir kaç sonra ölmektedir. Zaten belli bir yaşa kadar satılmazlarsa da, sokağa bırakılır veya uyutulurlar(öldürülürler).

Köpek çiftliği doğal ortam sağlıyor

Köpek çiftliği ise doğaya alışkın olan hayvanlar için kendi doğal yaşam ortamlarında uzman ve eğitimli kadrolarla satılık köpek bakımlarını yaparak alıcıya daha güvenli, hayvan haklarına saygılı ve sağlıklı bir yöntem sunuyorlar. Köpek almak istediğiniz köpek çiftliği gidip görerek ve hayvanlarla haşır neşir olarak satılık köpekler arasında içiniz rahat bir şekilde seçim yapabilirsiniz. Satılık Konya köpek çiftliği gibi yerler köpekler için daima doğru bir doğal alan tercihi olacaktır.

Köpek dostlarımızı tanıyalım

Köpekler binlerce yıldır arkadaşı, bekçisi, koruyucusu ve av partneri olarak insanoğluna eşlik etmiş sadık canlılardır. Zaman içinde değişik ihtiyaçlara göre farklı türler arasında genetik biliminden yararlanarak yeni türler elde edilmiş ve köpeklerden faydalanılan alanlar daha da genişletilmiştir.

İşlevleri ve algılanışları bakımından toplumdan topluma yeri değişen köpekler, modern toplumlarda artık birer ev arkadaşı, refakatçi rolü üstleniyorlar. Ayrıca bu akıllı hayvanlar, cinsine ve buna bağlı yeteneklerine bakılarak,  çocuk bakımı, yaşlı ve hasta refakatçisi, arama kurtarma, narkotik gibi bir çok alanda da eğitilerek insanlığa kazandırılabiliyorlar.

Dünyada 400’den fazla köpek ırkı bulunduğunu belirtmiştik. Bakımı ve beslenmesi yaygın olan ve buna en müsait olan köpek çiftliği cinslerimizi ve özelliklerini tek tek inceleyelim.

Yavru Köpeklerimiz

Golden Yavrularımız
Rottweiler Yavrularımız
Cavalier King Charles Yavrularımız
Pug Yavrularımız
Maltese Terrier Yavrularımız
Cocker Yavrularımız
Alman Çoban Köpeği Yavrularımız
Chow Chow Yavrularımız
Kangal Yavrularımız
Husky(Sibirya Kurdu) Yavrularımız

Golden Yavrularımız

Sadece Golden olarak bilinen Golden Retriever orijinalinde bir av köpeği olsa da günümüzde artık tam bir aile köpeği olma özelliği taşıyor. İyi huylu, uysal, duygusal ve son derece itaatkar olan Goldenler sabırlı mizaçlarından dolayı çocuklarla da çok iyi anlaşırlar. Ailelerine aşırı düşkün, sadık köpeklerdir. Verilen komutları zevkle ve harfiyen yerine getirirler.

satılık golden eskişehir

Kiloları 25-35 kg arasında, boyları 55-61 cm arasında değişen bu köpeklerin ortalama yaşam ömrü 10-13 yıldır. Renkleri genelde altının tonlarıdır.

İtaati severler ve itaat eğitiminden de hoşlanırlar. Yabancılarla ve diğer hayvanlarla çok kolay yakınlık kurabilirler ve bu özellikleri sebebiyle koruma/bekçi köpeği olmaya uygun değildirler. İsterseniz gelen kişileri havlayarak haber vermesi için eğitim verebilirsiniz.

Titiz ve temizlik takıntılı ya da alerjik insanlarla yaşamaya uygun değillerdir. Parlaklığını hiç yitirmeyen harika tüyleri haftada bir iki defa fırçalanmalıdır.

Bu sevimli köpekler son derece enerjik, hayat ve sevgi dolu köpeklerdir ve yemeğe de düşkündürler. Bu özelliklerine dikkat edilmeli ve sağlıklı bir yemek düzeni oluşturulmalıdır. Aynı zamanda egzersize de ihtiyaç duyduklarından dışarı çıkarmalı ve koşup oynayıp enerjisini boşaltmasına olanak tanımalısınız. En sevdikleri oyunlar kap-gel türü oyunlardır, ağızlarında bir şeyler taşımayı severler. İlgiye düşkün olup yalnız kalmayı da sevmediklerinden çok sıkı bir çalışma temponuz varsa ve köpeğiniz yalnız kalacaksa satılık köpekler için tercihiniz golden olmamalıdır.

Rottweiler Yavrularımız

Orijinal işlevi sığır çobanlığı, koruma, yük aracı çekicilik olan Rottweilerler siyahlı kahveli renklere sahip, 36-61 kg arasında, 56-69 cm boy aralığında köpeklerdir. Ortalama ömürleri 8-11 yıldır. Almanya menşeli köpeklerdir.

Bu cins köpeklerin oldukça iri, güçlü ve atletik vücut yapıları vardır. Çene kasları gelişiktir. Acıya dayanıklı köpeklerdir. İtaatkar ve eğitilmeye uygun bir mizaçları vardır. Ciddi ve kendinden emin görünürler. Son derece cesur ve atılgan bir yapıya sahiptirler. Genel olarak sakindirler, sadece sahibi/sahipleri tehlikede ise hırçınlaşırlar. Bu yönleriyle mükemmel bir koruyucu köpek olma özelliği taşımaktadırlar. Polis, asker, gümrük köpeği olmaya uygundurlar. Tasmasız gezdirilmesi tavsiye edilmez.

Ciddi bir dikkat ve disiplin ön planda tutularak sabırla eğitilirse sadık ve sevgi dolu bir arkadaş olabilirler. İnsanlarla sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar fakat diğer köpeklerle pek anlaşamazlar. Bekçi özellikleri sebebiyle yabancılara karşı  kuşkulu yaklaşırlar.

Aile üyeleri ile iletişimi çok iyidir. Sahipleri ile bir arada egzersiz ve sosyalleşme ihtiyaçları karşılanmalı, açık alanlara ve doğa yürüyüşlerine çıkarılmalıdırlar. Kısa tüyleri her gün taranmalıdır bu şekilde banyo ihtiyaçları olmaz.

Koruyucu özelliği yüksek ve aynı zamanda size dostluk da edebilecek bir satılık Konya köpek arayışındaysanız Rottweiler doğru bir tercih olacaktır.

Cavalier King Charles Yavrularımız

İngiltere menşeli siyah-inci beyazı, açık kestane renklerine sahip bir av köpeğidir. 2-4 kg ağırlığında, 76-84 cm boylarındadırlar. Günümüzde insanlara arkadaşlık eden bir köpek işlevinde olan bu sevimli köpeklerin ortalama ömrü 9-14 yıldır.

cavalier king charles

Coşkulu, hareketli, heyecanlı köpeklerdir. Heyecanlandıklarında bunu kuyruklarını sallayarak gösterirler. Son derece neşeli ve duygusal sevimli hayvanlardır.  Sportmen, dışadönük ve sosyal olmalarının yanında eğitimleri çok kolaydır. İtaati çok severler. Diğer köpeklerle de insanlarla da çok iyi anlaşırlar. Çocukları severler ve çocuklara karşı da genel olarak da sabırlı bir mizaçları vardır. Her ortama uyum sağlayan yapıları ve itaatkarlıkları sayesinde tam bir apartman köpeğidirler.

Yemeğe son derece düşkün olduklarından çok çabuk ve fazla kilo almaya müsait bir yapıları vardır. Yemek düzenine dikkat edilmelidir.

Evde alerjik biri yaşıyorsa beslenmemelidir uzun ve bol tüyü olan bir köpektir. Çok düşük olan kilosu ve sevecenliği sayesinde tam bir kucak köpeğidir, kucağınızda taşıyabilir istediğiniz yere kucağınızda götürebilirsiniz.

Yalnızlığı hiç sevmezler, yalnız bırakıldıklarında mutsuz olurlar. İlgiyi kendilerinde tutmaktan hoşlanırlar. Günümüzde arkadaş köpekler olarak yetiştirilmeye alışmışlardır fakat genlerindeki avcılıktan dolayı ilgisini çeken bir kokuyu hayvanı ya da insanı takip edebilirler. Bu açıdan tasmasız gezdirilmemesi daha uygun olacaktır. Satılık Konya köpek çiftliğimizdeki değerli köpeklerimizdendir.

Pug Yavrularımız

Ortalama ömrü 12-15 yıl olan Puglar’ın meşei Çin, orijinal işlevi süs köpeğidir. 6-8 kg ağırlığında, 25-28 cm boylarında, düz bacaklı kısa ve güçlü olan bu köpekler, günümüzde arkadaş köpekler olarak eğitilmektedirler. Yüzü itibariyle bulldog köpeklerine benzerler.

Isırma eğilimi olsa da sahibine karşı son derece sevecen ve duygulu, çevrelerine karşı da iyi huylu ve sakin köpeklerdir. Apartmanda beslemeye son derece uygundur. Ev içinde çok hareketli olmadıklarından bahçeli bir evinizin olması gerekmez. Bahçeli bir eve sahipseniz soğuk ve sıcağa karşı duyarlı olduklarından hava şartlarına karşı korumanız gerekir.

Oynamayı çok severler, hareketli oyunları tercih ederler. Yapıları itibarıyla sağlıklarını korumak için hareketli olmaya ihtiyaçları vardır. Satılık köpek olarak daha çok kadınlar tarafından tercih edilirler. Sahiplerine son derece sadık yapıdadırlar.

Son derece neşeli, biraz da muzip ve inatçı mizaçları vardır. Çok zeki köpeklerdir. Eğitimi pek sevmezler ve çabucak sıkılabilirler. Puglar eğitim amaçlı cezaya uygun değillerdir ve ihtiyaç da duymazlar, sahiplerinin sesine karşı son derece duyarlı köpeklerdir. Ceza verildiğinde küsme özellikleri vardır.

Çocuklarla, ev halkıyla, misafirlerle ve diğer hayvanlarla çok iyi geçinirler. Gereksiz havlamazlar. İlgiye çok düşkün olduklarından sahiplerini kıskanma eğilimleri vardır.

Bekçi köpeği olarak da oldukça başarılı olan bu köpeği satılık Konya köpek seçenekleri arasında değerlendirebilirsiniz.

Maltese Terrier Yavrularımız

Maltese Terrier, beyaz ve uzun tüyleri olan, Malta menşeli bir süs köpeğidir. Ortalama 2-3 kg ağırlığında ve 23-25 cm boyunda olan bu sevimli köpeklerin ömrü 12-14 yıl arasında değişmektedir. Arkadaş köpek amaçlı eğitilmektedirler.

Sahibine son derece sadık köpeklerdir. Oyunculukları çok güçlüdür. Oldukça zeki köpeklerdir ve ses karşı aşırı duyarlı ve dikkatlidirler. Dışarıda uyuyamaz ve uyumayız sevmezler, evde uyumaları gerekir.

İnsanlarla arkadaşlık etmeyi çok seven dost canlısı köpeklerdir. Kimi zaman 18 yaşına kadar yaşadıkları da görülmektedir.

Hayranlık uyandıran zarafeti ve parlak tüyleri vardır. Bu tüylerinin rengini korumak adına özellikle bahar ve yaz aylarındaki yağışlardan korumalı ve ıslanmamalarını sağlamalısınız.

Hareketli ve enerjik olmalarına rağmen en kolay eğitilen ve eve beslemeye en uygun, bu yüzden de en yaygın olarak beslenen köpek cinslerinden biridir. Sahibine çok bağlıdır ve uzun süre ayrı kalmaktan pek hoşlanmayacaktır.

Çocuklara karşı sabırlı ve sevecen olsa da oldukça küçük ve narin vücudu sebebiyle çocuklara karşı dikkatli olunmalı ve korunmalıdır. Çocuklar ve diğer hayvanlar tarafından istenmeden zarar görebilirler. Bu açıdan küçük çocuklarla yalnız bırakılmamalıdırlar.

Tam bir ev köpeği olan Maltese soğuk ve sıcağa karşı zayıftır. Evdeki her şeyle oyuncak olarak oynayabilir. Nemli havaları sevmez, nemden olumsuz etkilenir.

Neşeli uyumlu narin bir arkadaş köpek arayanlar için doğru bir satılık köpek tercihi olacaktır.

Cocker Yavrularımız

İngiltere menşeli Cockerlar orijinalinde av köpekleridirler fakat günümüzde iyi huylu olduğu için aile köpeği olarak tercih edilmektedirler. 13-16 kg ağırlığında 36-43 cm boyunda, ortalama 12-15 yıl yaşayan köpeklerdir.

satılık cocker eskişehir

Cockerlar oldukça dayanıklı köpeklerdir. Hareketli, mutlu ve sevgi dolu köpeklerdir. Çocuklarla araları harikadır, bu açıdan aileler tarafından sıklıkla tercih edilirler. Aynı zamanda kedilerle de anlaşabilirler.

Sinirlendirilmekten hiç hoşlanmayan bu cinsin yabancılarla iletişimi çok iyidir. Türün dişileri daha dominant bir karaktere sahipken erkekleri daha uysal ve dost yapıdadırlar. Genlerinde avcılık olduğundan ev köpeği yapacaksınız bahçenizin olması veya sık sık dışarı çıkarmanız yerinde olacaktır.

Eğitimlerinde nazik ve disiplinli olunmalıdır. Özellikle kızıl renkte olanlarda ani öfkelenme görülebilir. Buna rage sendromu adı verilir. Bu sırada köpeğiniz hiçbir komut almaz ve saldırganlaşır. Aniden gelen bu agresif hal en çok bir dakika sürerek geçecektir. Sahiplenilmek isteniyorsa bu özelliğe dikkat edilmelidir.

Apartmanda beslemeye uygun bir köpektir fakat egzersizleri ihmal edilmemelidir. Ne çok ne az, orta derecede havlarlar.

Kimisinde yün gibi kimisinde ipeksi olan tüyleri sık sık taranmalıdır. Yün gibi tüyleri olan cinsinde tararken nazik olunmalıdır, düğümlenmeler olabilir.Yıkanmaya uygun bir köpektir. Uzun kulakları iyice bakılıp kontrol edilmelidir. Çok faz tüy dökmez.

Satılık Konya köpek seçenekleri arasında aile köpeği olarak uygun bir tercih olabilir.

Alman Çoban Köpeği Yavrularımız

Menşei Almanya olan Alman Çoban Köpeği(Alman kurdu), orijinalinde koyun çobanı ve polis köpeği nitelikleri taşır. Ortalama ömrü 10-12 yıl olan bu köpekler günümüzde yasadışı malları bulma, narkotik operasyonları, polis köpeği, rehber köpek, çoban köpeği, koruma köpeği gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Tam bir sürü lideri olan bu köpekler son derece sağlam bir iradeye ve karakter yapısına sahiptirler. Çok zeki hayvanlardır. Dişi çoban köpeklerinin vahşi kurtlarla çiftleşmesinden türedikleri söylenir fakat kanıtlanmamıştır.

Koruyucu özellikleri sayesinde yabancılara karşı dikkatlidirler. Kolay eğitim verilebilen cesur mizaçlı öğrenmeye hevesli köpeklerdir. Sahiplerine sadakat ve sevgiyle bağlıdırlar.  Çocuklara karşı sabırlıdırlar. Diğer hayvanlara karşı hoşgörülü ve sakin yapıdadırlar. Düşmanca davranma eğilimleri yoktur.

Ev hayatına kolay adapte olurlar. Çok korumacı olmamaları açısından eğitimleri çok küçük yaşta başlamalıdır. Eğer bir Alman kurdu insanlara karşı saldırgan davranıyorsa eğitiminde hata olduğu anlamına gelir. Eğer korku dolu bir mizaçları olursa ısırmaya da eğilimli olacaklarından eğitimlerinde ceza kullanmak hem hatalıdır hem de doğru sonuç vermez.

Çok iyi birer polis, asker, koruma ve bekçi köpekleri olurlar. Rehber köpek olmaya çok uygundurlar. Kendilerine verilen görevleri yerine getirmek için hevesli ve heyecanlıdırlar. Aldıkları komutları coşkuyla yerine getirirler. Kusursuz reflekslere sahip olurlar.

Bahçeli bir ev için hem aile hem bekçi köpeği olmaya uygun satılık köpek tercihlerinden biri olabilir.

Chow Chow Yavrularımız

Çin menşeli koruma köpeği olan Chow Chowlar orijinalinde koruma köpeği olup günümüzde arkadaş köpek olarak eğitilmektedirler. Ortalama ömürleri 8-12 yıldır. 20-32 kilogram ağırlığında 50 cm boyunda sevimli köpeklerdir.

En belirgin yönleri siyah dilleri ve arka bacaklarının düz oluşudur. Apartmanda beslenmeye uygundur fakat egzersiz ihtiyaçları sık sık karşılanmalıdır. Sıcaklara ve soğuklara karşı oldukça hassas köpeklerdir.  Mevsimsel yoğun tüy dökümleri yaşarlar, bu açıdan alerjik ya da titiz kişilerin beslememesi tavsiye edilir. Bu dönemde alt kürklerine kuru şampuanlama yapılmalıdır. Uzun tüylerine düzenli bakım yapılması gereklidir.

Genel olarak uslu köpeklerdir. Bağımsızlıklarına düşkün ve zaman zamanda inatçıdırlar. Bütün aile üyelerine karşı sadık ve iyi olduğu halde tek kişiye bağlanma özellikleri vardır. Dominant bir ırk olduğunda sahibinin de dominant olmasından hoşlanır. Tutarlı ve sakin tabiatlı kişiler tarafından bakılmaları uygun olacaktır.

İtaatkar olmayan ve oldukça inatçı olan bu köpekler eğitim verilmeye uygundur fakat verdiğiniz her komutun mantığını açıklamalı ve onun dilince öğretmelisiniz. O kadar baskın bir karakterleri vardır ki diğer köpekleri de domine etmeye çalışırlar.

Çocuklara araları son derece iyidir. Yavruyken tanışırlarsa kedilerle de uyum içinde yaşayabilir. Aşırı korumacı olmaması adına yavruyken sosyalleştirilmeye başlanmalıdır. Dikkat ve titizlikle, disiplini bir şekilde eğitim verilirse satılık köpek cinslerinden harika bir aile köpeği olabilirler.

Kangal Yavrularımız

Türkiye menşeli çoban köpeği olan kangalların ortalama ömrü 10-13 yıldır. Günümüzde de koruma ve bekçi köpeği olarak kullanılmaktadır.

Kangal köpekleri son derece cesur,  çevik ve hızlı yapıdadırlar. Önsezileri çok gelişmiş olduğundan kötü veya iyi niyetli kimseleri hemen anlayabilirler. Kötü niyetli olduğunu hissettiği kişilere karşı acımasız hayvanlardır.  Sahiplerine ve ailelerine karşı sadakatleri sonsuzdur, sevgiyle bağlanırlar.

satilik kangal yavruları eskişehir

Sahipleri tarafından azarlandıklarında ya da ceza verildiğinde çok üzülürler ve bunu beden dilleri ile dile getirirler. Hislerini ses tonu ile bile gösterecek kadar ifade yeteneği gelişmiş hayvanlardır.

Çoban köpeği olarak kullanıldıklarında sürüye karşı son derece korumacı ve sadıktırlar. Sürüye saldıran kurtlarla dövüşüp kazanmaları sahipleri için övünç kaynağı olarak gösterilir.

1975 yılından beri asker köpeği olarak da görev yapmaya başlayan Kangallar, değerli bir tür olmasına karşın ülkemizde uzun yıllar ihmal edilmişse de yeni yeni kıymeti bilinip korum altına alınmaya başlanmışlardır.

Son derece insancıl ve uyumlu yapılarına rağmen geçmişten gelen özellikleri sebebiyle özgürlüklerine aşırı derecede düşkün hayvanlardır. Her komutu anlarlar fakat canları istedikçe  yapar istemedikçe duymazdan gelirler.

Yanlarında onların hakkında konuşulurken dikkatli olunmalıdır, övüldüklerini ve yerildiklerini anlayabilirler. Aynı zamanda son derece kıskanç olan bu tür sahiplerinin başka köpekleri sevmesine dayanamaz ve huzursuz olduğunu belli eder.

Zeki hayvanlardır. Duygusal zekaları çok yüksektir. Sabırlı, çocuklara karşı sevecen, kolay eğitimli ve hassas, ilgiye düşkün, köpeklerdir. Yaşadıkları yeri sahiplenme özellikleri çok kuvvetli olduğundan satılık köpek olarak uygun bir türdür. Kolay kolya yorulmaz ve kötü hava şartlarına uyum sağlarlar. Satılık Konya köpek türlerinden yerli olan bir türdür.

Husky Yavrularımız

Sibirya kökenli kızak köpekleri olan Huskyler 53-61 kg ağırlığında 10-13 yıl yaşayan hayranlık uyandırıcı görünüme sahip sadık köpeklerdir.

Yapıları itibariyle soğuğa aşırı dayanıklı, güçlü ve güzel köpeklerdir. Orta büyüklükte olan bu köpeklerin insanlarla iletişimi çok iyidir. Uyumlu ve duygusal hayvanlardır. İnsanlara arkadaş olma açısından başarılı olsalar da son derece inatçı olduklarından sahipleriyle uyum sorunları yaşayabilirler. Kolay sıkılan köpeklerdir ve bu yönleriyle eğitimleri zordur. Eğitmek için ciddi emek ve sabır gerekir.

Boyutları büyük kiloları az köpekler olduğundan hızlı koşma özellikleri vardır ve yarışlarda (Kızak yarışlarında) kullanılırlar.

Satılık köpek isteyen kişiler için korkutucu bir görünümleri olsa da aksine son derece sevimli ve sevecen köpeklerdir. İçten ve sevgi doludurlar. Sıcak havaya tahammülleri azdır, soğuk iklim köpekleridir. Satılık Konya köpek yavrularımız arasında güzel bir yere sahiptir.

 

6 YORUM

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın