Satılık Köpekler – Eskişehir

İnsanların en iyi hayvan dostlarından biri hiç şüphesiz ki köpeklerdir. Sevimlilikleri ve sadakatleri ile bazen insanlardan da daha çok sevildikleri bir gerçektir. Tabi tüm hayvanlar gibi köpeklerin de sevilmeye ihtiyaçları vardır. Özellikle köpek çiftliği içerisinde barınan yavru köpekler sevilmeye hasret olanlardır.

Bu nedenle, herkesin petshoplar’a gidip aldığı köpekleri ve yavru köpekleri değil de Eskişehir satılık köpek çiftliğinde bulunan satılık köpekler ve yavru köpekleri tercih etmek hem sizin için hem de sevimli yavrular için daha iyi olacaktır.

satılık köpekler eskişehir
Satılık Köpekler – Eskişehir

Köpek çiftliğinde birçok köpek çeşidi ve köpek türü vardır. Her köpeğin de ayrı bir özelliği ve yeteneği olduğu gerçektir. İlgiye aç kalan bir hayvanın sadakati de, emin olun ki daha çok olacaktır.

satılık golden eskişehir

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

 

Golden Yavrularımız

Evcil köpekler kategorisinin içinde en sevimli en cana yakın ve en tatlı olan köpek türlerinden biri de hiç şüphesiz golden yavru köpeklerdir. Eğer satılık köpek almak gibi bir niyetiniz var ise golden köpekleri tercih edebilirsiniz.

 

 • Temel Özellikleri

 

Hareketli, uysal, duygulu sevimli ve iyi huylu olan köpektir. Ayrıca bebeklere karşı ve çocuklara da oldukça nazik ve sabırlıdır. Golden köpekler çocuklarda nasıl tepki gelirse gelsin onları yapanın çocuk ve bebek olduğunun bilincindedir. Uzun ve sarı tüyleri ile fazlasıyla dikkat çekerler.

Yavru satılık köpek olarak satın aldığınız golden köpeklerin dişileri, yetişkin olduğuna 25 – 29 kiloyu bulur. Boyları ise 55 – 57 cm’ye kadar ulaşmaktadır. Erkek köpekler yetişkin olduklarında 29 – 34 kg ağırlığındadır. Boyları da 58 – 61 cm’yi bulmaktadır.

Halkımız arasında golden köpek olarak bilinen türün diğer isimleri Goldın Ritrivır, Altın Avcı ve Yellow Retriever olarak da bilinmektedir.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Net bir bilgi olmasa da tahmini olarak 19. Yüzyılın ortalarında İngiltere de Rus Sirki gösteri yapamaya gelmiştir. Sirkte görev alan ve türü bilinmeyen altın tüylü köpek diğer adı ile Bloodhound ile birleşmesi sonucunda golden cinsi çoğalmıştır.

 

 • Golden Köpek Neler Yapar?

 

Esas görevi güçlü koku duyusu ve genetiği gereğince av bulup getirmektir. Golden köpekler için su, toprak ve bataklıkta fark etmez. Her yerde avlanabilirler. Sizde Eskişehir satılık köpek çiftliğindeki golden köpek yavrularından birini alıp kendinize ve çocuklarınıza eşlik ettirmelisiniz. Çünkü tek isteği daima sahibi memnun etmek olan golden köpekler sizin de hayatınıza renk katacaktır.

 

 • Ne Kadar Yaşarlar

 

Golden köpeklerin genel olarak bilinen ortalama yaşadığı zaman dilimi 10 ile 13 yıl olarak bilinmektir. Tabi iyi şartlarda ve ilgi ile bakılan köpekler için geçerli olan bir tahmindir.

En yaygın olarak sahiplenilen ülkenin Amerika olduğu gözlemlenmektedir. Bu cins köpeklere alışanlar onları adeta bir evlat gibi sevmekten kendilerini alamazlar. Cana yakınlığı ve sevimlilikleri ile kalplerde büyük bir yer kazanırlar. Ayrıca diğer hayvanlar ile de oldukça iyi anlaşırlar.

satılık rottweiler eskişehir

Rottweiler Yavrularımız

Köpek cinsleri arasında sert duruşu ve güçlü yapısı olarak bilinen bir cins köpektir. Aşırı dikkatli olan ve sahiplerini ne pahasına olursa olsun koruyan bir ırktır.  Eğer güçlü karakterli bir köpek sahiplenmek istiyorsanız Eskişehir satılık köpek çiftliğinde bulunan yavru rottweiler köpeklerden birini alabilirsiniz.

 

 • Temel Özellikleri

 

Rottweiler cinsi köpekler atletik ve güçlü bir vücut yapısına sahiptir. İri yapılı görünüşünden dolayı ürkütücü olarak görenler de vardır. Aslında ciddi, sadık, cesur, dengeli ve itaatkârdır. Sadece sahiplerinin tehlike altında olduklarını hissettiklerinde saldırgan olurlar. Onun haricinde kolay eğitilebilen evcil köpekler arasında sık olarak tercih edilip köpek çiftliği barınağından yavru olarak alınan bir köpek cinsidir.

Çene yapısı fazlaca gelişmiştir. Dişleri makas ısırışı şeklinde kapanmaktadır. Geniş kafa yapısına sahip olan rottweiler köpekler yuvarlak hatlı alına sahiptir.

Koruma köpeği, çiftlik köpeği ve koyun sürüsü köpeği olarak daha çok tercih edilir. Ama şehir ortamında da aynı korumacılık güdülerini sahipleri için kullanır. Tehlike anında havlayıp, hemen saldırıya geçmek yerine uygun anı kollayıp doğru zamanda saldırmayı tercih eder.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Rottweiler köpeklerin tarihi kökeni 1800’lü yıllardan öncesine dayandığı söylenmektir. İlk görüldüğü ülkenin İtalya olduğu ve sığır, koyun sürüsü çoban köpeğidir. 1800 yıllarından sonra Wuttember de neslinin yok olduğu bilinmektedir. Ama sonradan 20. Yüzyıllarında Almanya’nın Stuttgart da tekrar rottweiler cinsinin çoğaltılmıştır.

 

 • Rottweiler Köpek Neler Yapar?

 

Çekinmeden ailenizi güvenebileceğiniz bir karaktere sahip olan Rottweiler köpek cinslerinde acı hissi pek olmayan güçlü köpektir. Bu nedenle çok eski tarihten itibaren güvenlik, yük çektirmek ve sürü çoban bekçiliği yaptırmak için eğitilir.

Fakat bu cins satılık köpek ve yavruları, ilk günden itibaren başlayarak, kararlı, ciddi ve disiplin içinde eğitmek gerekir. Aksi takdirde hâkimiyetinizi kaybettiğinizde güçlü bir köpek olan rottweiler ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Ortalama ömürleri 8 – 11 yıldır. Yetişkin erkek köpekler 43 – 59 kg ağırlığında ve 61 – 69 cm boyunda olur. Yetişkin dişiler ise 36 – 45 kg ağırlığında ve 56 – 64 cm boyundadır.

Cavalier King Charles Yavrularımız

Eski yıllarda İngiltere Kralı’nın çok sevdiği köpek cinsi olarak bilinen Cavalier King Charles köpekler Eskişehir satılık köpek çiftliğinde en çok sahiplenilen köpek cinsidir. Hareketliliği, cana yakınlığı ile çok sevilmektedir. Eski Toy Spaniel görüntüsünü halen korumaktadır.

 

 • Temel Özellikleri

 

Cavalier King Charles Yavruları ve yetişkinleri çok hareketli, heyecanlı, coşkulu, sadık bir köpektir. En çok bilinen özelliği ise av köpeği olması ve avları yer işaret eden köpek olmasıdır. Fakat artık şimdiki zamanımızda evlerde insanlara eşlik eden bir arkadaştır. Fazlasıyla nazik, çocuklarla uyumlu ve eğitimi çok kolay olan bir köpek türüdür.

Boyutunun ufak olmasına rağmen kolay kolay hiçbir şeyden korkmayan cesur bir karaktere sahiptir. En sevdiği aktivitesi sahibini mutluk etmek ve özgürce koşmaktır. İtaatkâr ve diğer hayvanlarla iyi anlaşan köpek cinsidir.

Sevdiği ve hoşlanmadığı durum ise yalnız kalmaktır. Yalnızlığı kesinlikle sevmez hep üzerinde ilgi ve sevgi olsun ister. Bu sebepten dolayı Cavalier King Charles Yavruları köpek çiftliği bünyesinde sahiplenilip, siz ve sizin çocuğunuz ile arkadaş olmayı ve sevilmeyi beklemektedir.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Oldukça sevimli olan Cavalier King Charles köpekleri, İngiliz Toy Spaniel ırkının bir alt tipi olarak bilinir. Cocker Spaniel ile King Charles birleşmesinden Cavalier King Charles köpekleri çoğaltılmıştır. İngiltere Kral’ı 2. Charles tarafından yetiştirilmiş ve çoğaltılmıştır. Bu köpekler 1940 yıllarında ayrı bir ırk olarak kabul edilmiş ve 1980’li yıllarda ayrı ırk olduğu resmen ilan edilmiştir.

cavalier king charles

 • Cavalier King Charles Neler Yapar?

 

Çok hareketli ve sportif olarak bilinen bu tür daha çok arkadaş canlısı olduğu için tercih edilir. Aslında eski kökenlerinden gelen genlerinden ve içgüdülerinden dolayı iyi bir avcıdır. Kolay konsantre olabilir. Koku alma ve görme yetenekleri kuvvetlidir. Bu sebeple aldığı bir koku aldığı zaman hedefe ulaşmaya odaklanır. Onun için kolay kaybolabilir. Mutlaka tasma ile dolaştırılması uygun görülür.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

İyi bir bakımla yaklaşık olarak 9 – 14 yıl yaşar. Yetişkin erkek köpeğin ve dişi köpeğin ağırlığı 5–8 kg’dır. Boyları 30 – 33 cm olarak görülür.

Pug Yavrularımız

Apartman dairesi için pug cinsi yavru köpekler daha uygundur. Hareket etmeyi fazla sevmeyen ufak süs köpeğidir. Bu süs köpeği yavruları Eskişehir satılık köpek çiftliğinde, kırışık suratı ve dışarı sarkan dili oldukça talep görmektedir. Tüm çocuklar için arkadaş olabilecek sadık köpek ama yaramazlık yapmaktan hoşlanan bir köpek cinsidir.

 

 • Temel Özellikleri

 

Ev ortamında sahiplenmek için ideal olan pug cinsi köpekler, çok sevimlidir. Sahibine çabuk bağlanır ve çok duygusaldır. Çok hassas ve naziktir. Hareket etmeyi çok sevmediği için, köpek çiftliği ziyaret edilerek, hemen rahatlıkla sahiplenilebilecek olan satılık köpekler cinsindendir.

Çok sıcaklara ve çok soğuklara dayanamayacak kadar hassastır. Pug köpekler, sıcaklarda kapalı araba içinde ya da havasız kalan dairlerde bırakılmamalıdır.

Bacak boyları kısa ve düzdür. Ama ona rağmen epey güçlü bacaklara sahiptir. Hareketli oyunları oynamayı sever. Belirli aralıklarla egzersiz yapmaya ihtiyaç duyar. Fakat bu egzersizleri abartmadan yapmak daha uygundur.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Köpek cinsleri arasında en eski tarihi geçmişe sahip olanıdır. M.Ö. 400 li yıllara kadar uzanan kökeni olduğu halen tartışma konusu olarak devam etmektedir. 16i yüzyıllarda Avrupa’da yer alan sarayların tercih edilen köpeğidir. Hatta Hollanda parlamentosunun resmi köpeği cinsi de bir pug köpektir.

Aslında çok öne çıkmasa da pug köpeklerin bekçi köpeği olacak genleri vardır. Eski zamanlarda Prens William için yapılmakta olan suikast girişimi engelleyerek korumacı içgüdüsünü göstermiştir.

 • Pug Köpek Neler Yapar?

En çok bayanlar kendilerine yakın arkadaş olması için sahiplenirler. Ev ortamında kolaylıkla beslenebilecek olan pug köpekleri sadık ve kıskanç olmaları ile bilinir. Yaramazlıklar yapmayı çok fazla seven ve çok da inatçı olabilen bir köpektir.

Eve gelen misafirleri, çocukları ve bebekleri sever. Ama çok sevdiğini de paylaşmayı istemez kıskanır. Diğer adı bulldog olarak söylenen ve hantallığı ile bilinen puglar, gereğinde bekçi köpekliği görevini yerine getirir.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Ortalama olarak 12–15 kadar yaşayabilirler. Yetişkin erkek ve dişi köpekleri 6-8 kg’dır. Boyları da 25 –28 cm’ye kadar büyür. Ufak boylarıyla herkesin kalbini kazanırlar.

maltese terrier yavruları eskişehir

Maltese Terrier Yavrularımız

Başka bir apartman dairesi için tavsiye edilebilecek olan tür Maltese Terrier Yavruları olabilir. Çok şirin ve sevimli olmasının yanında diğer köpek cinsleri gibi aşırı tüy dökmezler. Çok kolay eğitim alabilirler. Daha önce köpek bakımı tecrübeniz yoksa Eskişehir satılık köpek çiftliğindeki yavrulardan biri tam size göre demektir. Ayrıca çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinmesinden dolayı çok tercih edilir.

 

 • Temel Özellikleri

 

Çok ufak boyutu ile çok fazla sevimlidir. Gözlerine dökülen uzun beyaz tüyleri siyah boncuk gözlerini kapatır. Çok fazla oyuncudur. Eğlenmeyi ve oyun oynamayı aşırı severler. Bu aşırılık bebekler için sakıncalı olabilir.

Tüm yavruların ve yetişkin köpeklerin bulunduğu barınaktaki satılık köpekler gibi Maltese Terrier yavruları da fazlasıyla zekidir. Sahibine sadık olan süs köpeği türüdür. En ufak seslere bir anda dikkat kesilebilir.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Bu türün Akdeniz Adası Malta’dan geldiği söylenir. Tarihi geçmişi çok eski zamanlara kadar uzanır. Bu tür için, Maltese Lion Dog, Spaniel Centle, Roman Ladies Dog, Shock Dog, Ye Ancient Dogge Of Malta (Maltanın Antik Köpeği) ve Comforter Dog gibi birçok farklı isimler söylenmiştir. En son 20. Yüzyılda Maltese adı verilmiştir ve hala bu isimle kullanılamaya devam etmektedir.

 

 • Maltese Terrier Köpek Ne Yapar?

 

Tam bir süs köpeği olan Maltese Terrier ve yavrularını satılık köpekler çitliğinden alındıktan sonra ona çok dikkat etmelisiniz. Oyun oynamayı çok seven bu türü, yağmurlu havalardan uzak tutmalısınız. Aksi takdirde kendisine güzellik katan tüyleri ıslanır.  Havlamayı çok seven bir tür değildir. Ama sahipleri ile durmadan oyun oynamak ister. Kucakta oturmayı ne kadar çok sevse de ilginin fazlasını istemez. Göz etrafındaki tüyleri düzenli temizlenmelidir.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Çok sevimli ve minik olan bu tür 12 -14 yıl kadar yaşamaktadır. Erkeleri 2-3 kg ağırlığında ve 23 – 25 cm boyundadır. Dişi Maltese Terrierlerde aynı ağırlık ve boydadır. Fakat nadir olarak bazıları 18 yılı kadar yaşadığı olmuştur. Bakımına dikkat edilirse, sizin Maltese Terrier köpeğiniz de uzun yıllar yaşayabilir.

satılık cocker eskişehir

Cocker Yavrularımız

Ev hayvanı olarak tercih edilebilecek hayvan kategorisinde bulunur. Evcil hayvanlarla, çocuklarla arası da gayet iyidir. Bu nedenle Eskişehir satılık köpek çiftliğini ziyaret etmeyi ihmal etmemelisiniz. Çünkü evde eğitimi kolay olan köpek türüdür.

İlgiyi hep isteyen şımarık çocuklar gibidir. Uzun sarkık duran kulakları, yuvarlak kafası ve köşeli çenesiyle çok sevimlidir. Kuyrukları sanki asılı gibi durur ve düz bacakları vardır.

 

 • Temel Özellikleri

 

Çok hareketli bir karakteri olan Cocker türünden olan satılık köpekler ve yavruların içinden biri mutlaka size göredir. Sıcakkanlı, sevecen, ilgi budalası, neşeli, uysal, sadık ve itaatkâr bir köpek türüdür.

Cocker köpeklerinin renkleri kızıl, siyah, devetüyü, siyah üzerinde bej benekli, siyah lekeli, beyaz üzerinde bej benekli gibi farklı renklerde olabilir. Her biri uzun ve sarkık kulakları ile diğerinden daha sevimli dururlar.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Woodcock (çulluk) denilen kuş avında kullanıldığı için cocker ismi de o kuştan esinlenerek verilmiştir. İngiltere’ ye kadar uzanan kökeni vardır. 1800 lü yıllarda Amerika’ya getirilmiştir. İngiliz ve Amerikan cocker spanieller olarak 2 türe ayrılırlar. Onları ayıran en belirgin özellik, Amerikan ırkından olanların daha ufak olmasıdır.

 

 • Cocker Köpek Neler Yapar?

 

Cocker ismi ile söylenen bu tür köpekler eski yıllardan itibaren görevini çok iyi yapan kuş avı köpeğidir. Ufak türdeki kuşları getirmeleri için eğitilerek kullanılmıştır. Ama artık günümüze ya tavuk gibi ufak kuşları yakalamaları için, ya Show amaçlı gösteri için ya da evde kendilerine arkadaş, dost olmaları için kullanılmaktadır.

Güvenilir olan bu tür aynı zamanda çok akıllı ve zekidir. Her insanın yanında mutlu olabilir. Eğitim verilirken kesinlikle disiplinli ve ciddi olunmalıdır. Her daim kuyruğunu sallayarak mutlu olduğunu ifade eder.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Cocker cinsi köpekler iyi bakım ve sevgi ile 12-15 yıl kadar yaşar. Sağlıklı olan dişi ve erkekler 11–13 kg ağırlığında olur. Genel olarak ufak görünen erkek cocker köpekleri 37–39 cm’ye ulaşırken, dişileri 34–37 cm de kalırlar. Uzun ömürlü ve mutlu olmaları için günde 3 defa ya yürüyüşe çıkmalılar ya da geniş alanlı bir yerde oyun oynamalılar.

satılık alman kurdu yavruları eskişehir

Alman Çoban Köpeği Yavrularımız

Her olaya gözü kapalı atlayabilen, hiçbir durumdan kaçmayan cesur, atik arazi köpeği olarak bilinir. Günlük hayatımızda daha çok polis köpeği olarak karşımıza çıkar. Üstün zekâsı, güçlü koku alma yeteneği ve kuvvetli iç güdüsü hafife alınamaz.

Tanımadıklarına pek arkadaş canlısı davranmaz ama tanıdıktan sonra epeyce sevecen ve sadıktır. Sizde bu tür köpeğe sahip olmak isterseniz, Eskişehir satılık köpek barınağında bulabilirsiniz. Ayrıca satılık köpekler arasında alman köpeği yavrusu varsa onu almanızı da tavsiye ederiz.

 

 • Temel Özellikleri

 

Sahibine son derece bağlı, sadık, itaat eden, cesur, korkusuz, akıllı, zeki ve çevik olarak bilinirler. İyi bir gözlemcidir ve her yaşama uyum sağlar. Arkadaş canlısı, güçlü, hızlı, karalı, vefalı ve neşelidir. Çocuklara karşı duyarlı ama tanımadıklarına karı dikkatlidir.

Diğer türdeki hayvanlarla da iyi geçinirler. Eğitimleri kolaydır. Disiplinli ve ciddi bir eğitimden geçer ve öğrenmeye hevesli yaklaşımı sayesinde polislerinde yardımcıları olan köpek türlerinin başında gelirler.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Alman çoban köpeklerinin esas ismi Alsatian olarak geçmektedir. Kökenlerinin nerden geldiğine dair farklı teoriler bulunur. Bunlardan biri, dişi alman çoban köpeğinin, kurtlarla birleşmesinden çoğaldıkları yönünde teoridir.

Diğer teori ise, eski tarihlerde, Almanya da yaşayan farklı çoban köpeklerinin birleşmesinden çoğaldıkları yönündedir. Başka bir teoride de kurtlarla hiç alakası yoktur, sadece koyun sürüsü bekçiliğinde, daha kuvvetli ve atik köpek türü elde etmek için çoğaltıldığı yönünde olmuştur.

 

 • Alman Çoban Köpek Neler Yapar?

 

Cesareti ve atikliğinden dolayı polislere yardımcı olduğu için polis köpeği, uyuşturucu tespit köpeği, koruma köpeği, rehber köpeği, arama kurtarma köpeği gibi yaptığı işlerle alakalı simlerde takılmıştır.

Aile içinde bulunmaktan mutluluk duyar. Nihayetinde aslen çoban köpeği olduğu için koruyu içgüdüye sahiptir ve kalabalıkta olmaktan hoşlanır. Yalnız kalmaktan pek hoşlanmazlar. Gerekmedikçe havlama ihtiyacı hissetmez. Savaş zamanlarında görevlendirilen çoban köpekleri, mayın tarlaları gibi tehlikeli bölgelerde, mesaj taşıması için kullanılmıştır.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Ortalama 10-12 yıl yaşarlar. Erkek olanları ve dişileri 34-43 kg ağırlığındadır. Dişilerin boyu 56-61 cm iken, erkek köpeklerin 61-66 cm’ye ulaşmaktadır.

satılık chow chow eskişehir

Chow Chow Yavrularımız

Görünüşünün haricinde dilinin de siyah oluşu ile akıllarda kalan köpek cinslerindendir. Chow chow köpek cinsleri büyük boy köpek grubunda yer alır. Kabarık ve çok tüylüdür. Başka köpeklere karşı her ne kadar saldırgan davransa da çocuklara karşı daha çok sevecendir. Henüz yavru iken Eskişehir satılık köpek çiftliğinden alacağınız chow chow cinsi köpekler küçük yaşta sosyalleştirilmelidir.

 

 • Temel Özellikleri

 

Özgür olmayı seven, uyanık ama aşırı inatçıdır. Yabancılara karşı temkinli davranır ama saldırgan değildir. Bulunduğu alanı korur, sahiplenir ve diğer köpeklere liderlik yapmaya çalışır. Chow chow satılık köpekler ve yavruları özellikle çocukları olanlar için tercih sebebi olabilir.

Bu türler yapıları gereği tembelleşmeye eğilim gösterirler. Bu yüzden düzenli olarak egzersizleri yaptırılmalı ve ihmal edilmemelidir. Apartmanda beslenmeyi düşünenler egzersizlerini yaptırdıkları sürece sorun yaşamazlar. Ama yine de tercih edilecek seçenek varsa bahçeli evde olması daha uygun olabilir.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Çok eski yıllar öncesine dayanan geçmişi Çin’de başlıyor diye bilinmektedir. Antik tür oldukları söylenmektedir. 1800’lü yılların sonlarına doğru ilk olarak İngiltere’ye getirilmiştir. Bu ırktaki köpeklerin ismi büyük bir ihtimalle, uzay doğu tarafından her türlü eşyayı getirmek için kullanılan ve kelime anlamı İngilizce konuşma dilinde ifade edilen chow-chow’dan esinlenilmiştir.

 

 • Chow Chow Köpek Neler Yapar?

 

Chow chow köpekleri; avcı, tekne bekçisi ve araba çekicisi gibi görevlerde yer almıştır. Geçmiş zamanda Çin eyaletinde eti ve kürkü için faydalanıldığı acı gerçeği söylenir.

Ne kadar eğitim almış olsa da itaat etmeye direnmek gibi kötü huyları vardır. Özgürlüklerine düşkün ve dediklerinin olmasını istenen tavırları vardır. Bu köpeğe söz geçirebilmek için otoriter ve kararlı olunmalıdır.

Israrcılıkta sınır tanımayan inatçılıkları olduğu gibi, tek kişiye bağlanmayı seçerler. Aile bireylerine karşı mesafeli görünse de aslında onlara çok bağlıdır.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Pofuduk ve kabarık olan chow chow köpekleri cin aslanı, köpek aslan isimleriyle de söylenirler. Bu köpeklerin ortalama ömürlerinin 8 – 12 yıl arasındadır. Yetişkin olan dişileri ve erkekleri 20 – 32 kg ağırlığındadır. Boyları ise 43 – 51 cm’yi bulmaktadır.

satilik kangal yavruları eskişehir

Kangal Yavrularımız

Heybetli duruşu ve gözü kara cesareti ile bilinen kangal köpeklerinin aslanı mağlup ettiği ve hatta öldürdüğü söylenir. Normal köpeklerden çok daha iri ve büyük olan bu ırktaki köpeklerin yavruları bile iri yapıdadır.

Şehir hayatına aslen çok uygun olmayan ama bahçeli evde yada çoban köpeği olarak beslemek isteyenler Eskişehir satılık köpek çiftliğine uğrayıp istedikleri özellikte kangal köpek alabilirler. Tabi yavru kangal köpek almaları daha kolay eğitebilmeleri için yararlarına olacaktır.

 

 • Temel Özellikleri

 

Kangallar kolay eğitilir. Yapılarına göre de oldukça sabırlı ve zekidir. Bu nedenle çocuklara karşı fazlasıyla anlayışlı davranır. Azarlanmayı sevmeyen kangallar satılık köpekler arasında sahiplenilmeyi, sevilmeyi beklerler. Her ne kadar uysal gibi görünseler de yabancılara karşı kuşkucu davranır. Bundan dolayı kangallar çitli alanda ya da sahiplerinin bulunduğu ortamda yaşamalıdır.

Kangal köpeklerinin ünü sadece Türkiye de sınırlı değildir. Başka yabancı ülkelerde de oldukça ilgi çeken ve merak edilen köpek ırkındandır. İçgüdüler ve sezileri güçlü, hızlı ve gereğinden fazla cesurdur. Aslan ve kurt ile tereddüt etmeden dövüşür ve sonucunda hep galip gelen kangal olur.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Kangal cinsi köpeklerin tarihi ve kökeni hakkında net bir bilgi ve kanıt bulunmamaktadır. Ama her şeyde olduğu gibi kangallar içinde belirli rivayetler söylenmektedir. Örneğin; M.Ö. önceki tarihlerde Babilliler ve Asurlular zamanında rastlandığı ve kaplan, aslan gibi vahşi hayvanlardan korunmak için beslenip eğitildiği, savaşlarda gücünden ve cesaretinden faydalanmak içinde çoğaltıldı söylenmektedir.

 

 • Kangal Köpek Neler Yapar?

 

Güçlü yapısı ve cesur olmasından dolayı eski yıllarda savaşlarda kullanılırdı. Soğuk ve yorgunluk nedir bilmemesinden dolayı çoban köpeği ve bekçi köpeği olarak da kullanılır.

Halen günümüzde çoban köpeği olarak görev almaya devam etmektedir. Sahibinin onu azarlamasından anlam çıkararak, başını öğe eğen ve sessizce söylenenlere itaat eden, verilen tüm görevleri tamamlayan çok sadık köpeklerdendir.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Ortalama olarak 10–13 yıl yaşamaktadır. İri yapılı olan yetişkin erkek köpeklerin kilosu 50–68 kg’dır. Dişileri de 36–54 kg’dır. Erkek kangal 71–76 cm’e kadar uzarken dişileri 66-71 cm’ye kadar büyümektedir.

satılık husky yavruları eskişehir

Husky Yavrularımız

Soğuk hava hayvanı olarak bilinen ve Sibirya kurdu olarak da bilinen husky keskin bakışları ile dikkat çeker. Gözlerinin renkli olması ve sert bakışa sahip olması karşısındakini ürkütebilir. Her ne kadar köpek cinsinden olsada yine de ulumayı her zaman daha çok tercih eder.

Kendi cinslerinden olan ev hayvanları ile iyi geçinir. Fakat diğer ev hayvanları ile iyi geçindiği pek söylenemez. Özgür olmayı sever lakin inatçı bir karakteri vardır.

 

 • Temel Özellikleri

 

Sıcak ile pek arası yoktur. Soğukta yaşamaya alışmış bünyesi vardır. Kesinlikle apartman içerisinde beslenecek hayvanlardan değildir. Ev ortamınızı uygun, satılık köpek olanların arasında daha iyi olacak olan cinste tercih yapmalısınız. Çünkü hareketli ve inatçı bir yapıya sahiptir. Köpeğinizde karşı otoriterinizi bir kere kaybettiniz mi bir daha zor toparlarsınız.

Çok hafif olan bir köpek türüdür. Bu sebeple de kızak çekmek için husky köpekleri kullanılır. Canlı dayanıklı bünyesi vardır. Üçgen, sivri ve dik kulakları vardır. Kuyrukları kıvrık ve diktir. İyi bir arkadaş ve dosttur. Sadakati yadsınamaz. Egzersizlerine ihmal etmeden çıkartılmalıdır. Tembelliğe alışması köpeğin psikolojisi ve kilosu için önemlidir.

 

 • Tarihi Geçmişi Ve Kökeni

 

Sibirya şehrindeki chukchi kabilesinin kızak köpeği olduğu söylenmektedir. Husky 20. Yüzyıllarda Alaska’ya gönderilmiştir. 1910 yılında katıldığı yarışmayı kazanmasıyla tüm dikkatleri kendisine toplamıştır.

Daha sonrasın da da birçok yaşadığı kahramansı olaylar ile kendisini kanıtlamış ve birçok sinema filmi sahnelerine konu olmuştur.

 

 • Husky (Sibirya Kurdu) Köpek Neler Yapar

 

Kanada ve ABD de daha çok sevilen ırk türüdür. Yemek yeme de sınırını bilmeyen köpeklerden olduğu için, yemek sınırı, sahibi tarafından ayarlanmalıdır. Kilo alması durumu ile karşı karşıya kalındığında da sık egzersizler yaptırarak, koşarken yanınızda eşlik etmesini sağlayarak normale dönmesini sağlanmalıdır.

 

 • Ne Kadar Yaşar

 

Sibirya kurdu namı diğer husky köpekler 12 – 14 yıl civarında yaşamaktadır. İlgi çekici bakışı olan erkek köpeklerin ağırlığı 20 – 28 kg iken dişilerin ağırlığı 16 – 24 kg’dır. Erkek köpeğin boyu 54 – 60 cm’yi bulur. Dişileri ise daha narin oldukları için 51 – 56 cm’dir.

eskişehir köpek eğitimi

Köpek Eğitimi

Hemen hemen her tür köpeğin doğru davranışları sergileyebilmesi için eğitim alması şarttır. Tabi köpek çiftliği gibi yerlerden yavru köpek aldıysanız onları küçük yaşta eğitmek daha kolay olacaktır.

Köpek eğitimi çocuk eğitimi kadar zor bir süreçtir. Şimdi, süreçleri sırasıyla kısa kısa açıklayalım.

 

 • Ev İçindeki Uyumu İle Sosyalleşebilme Eğitimleri

 

Köpekleri 3 ay ile 6 ay içinde verilen bir eğitim aşamasıdır. Bu eğitim ev içi ve dış mekan olarak 2 aşamadadır. Yaklaşık 4 ay sürer. İlk 3 hafta eğitmenler haftada 3 gün evinize gelerek eğitime alıştırırlar.

Bu eğitim sürecinde köpeğin beslenme düzeni, temizlik bakım esasları hızlı ve doğru olarak anlatıldığı için köpeğiniz ile beraber yaşamak daha keyifli hale gelmektedir.

 

 • İç Mekan Tuvalet Eğitimleri

 

Eğitimlerin en önem teşkil edenidir. 3. Ve 6. Ay aralıklarında tuvalet eğitimi yaptırmak daha uygundur. Eğitim 3-4 hafta sürmektedir. Köpeğin yaşadığı alanda eğitim vermek ve ev içinde tuvalet eğitim vermek üzere tuvalet eğitimi 2 ye ayrılmaktadır.

Köpeğinizin iç mekan eğitimi alması için aşılarının tamamlanması gerekmektedir ve ancak 6. Aydan sonra eğitime dahil edilirler.

 

 • Dış Mekan Tuvalet Eğitimi

 

2 kg altı köpekler hariç diğer bütün köpekler dış mekan tuvalet eğitimi için dışarı çıkartılır. Eğitim 4 hafta kadar sürmektedir. Eğitimin sonunda başarılı olan köpekler günde 3 Sefer tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için kendiliğinden dışarı çıkar. Tabi tüm bu aşamalara kadar köpeğin tüm davranışları eğitmenler tarafından takip edilmektedir.

 

 • Temel İtaat Eğitimi

 

Eğitimin ne üzerine olduğu isminden de belli olduğu gibi itaat etme üzerinedir. Bu eğitimi tamamlayamayan köpekler diğer eğitimlere geçemezler.

Köpekler ile birlikte yaşamak için bu eğitimler yapılmalıdır. Özellikle satılık köpek ilanları ile aldığınız köpekler için sıkı bir eğitim gerekir. Bu eğitim sonrasında size itaat eden bir köpeğiniz olacaktır.

 

 • İleri İtaat Eğitimi

 

Bu eğitim, bilmesi gereken temel itaat eğitimi tamamlandıktan sonra alacağı eğitimdir. Köpek verilen komutları serbest olarak kendiliğinden yapacağı eğitimde itaat etmeyi tam anlamıyla öğrenmiş olacaktır.

Bu aşamada iş köpekten çok sahibine düşmektedir. Köpeğe sahibi ne kadar kararlı ve otoriter davranırsa köpekte komutlara o kadar olumlu cevap verir.

 

 • Bodyguard Ve Alan Koruma Eğitimi

 

Bu aşamadaki eğitim koruma ve güvenlik görevi üstlenen köpekler için verilmektedir. Bu eğitime gelecek köpeğin 18 ayını tamamlamış ve diğer eğitimlerden geçmiş olması gerekmektedir.

Köpek koruma görevini üstlendiği kişinin tehlikede olduğunu hissettiği anda atak geçtiğinde sahibinin komutuna itaat etmesi gerekmektedir. Isır dediği zaman ısırır, yakala dediğinde yaklar ve en önemlisi bırak denildiği anda bırakıyor olabilmesidir.

Bu eğitimi de başarıyla tamamlayan köpeğinizin kontrolü artık sizde demektir.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın