Satılık golden Ankara yavrularımızın sağlık kontrolleri yapılmış olup ırkının en iyisidir. Alabileceğiniz en güzel yavrular Kanka Köpek Çiftliği garantisiyle gönderilmektedir. Bu anlamda satılık köpek ilanlarında sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Ankara satılık golden yavrularımız özel damızlıklarımızdan üretilmiştir.

Satılık Golden Ankara
Ankara – Satılık Golden Yavruları
 • Satılık Golden yavrularımız için iletişim numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yavrularla, yavruların bakımıyla ve fiyatları ile ilgili detaylı bilgiyi bizden alabilirsiniz.
 • Köpek Çiftliğimizde tüm yavrularımızın olduğu gibi Golden yavrularımız da, ırk ve sağlık garantilidir. Türkiye’nin her yerine ulaşımını sağlamaktayız. Ankara Satılık köpekler  sayfamızda satılık köpek ilanlarına bakabilirsiniz.
 • Satılık Golden köpek ırkları arasında en güvenilir, zeki ve dost canlısı ırklardan biridir. Satışını yapmakta olduğumuz Golden yavrularımız, safkandır. Irk ve sağlık garantisi vermekteyiz.
 • İyi bir yavru bulmanın yolu, iyi bir üretici bulmaktan geçer. Çiftliğimizde, en iyi koşullarda üretimi sağlamaktayız. Tüm köpeklerimizin sağlığı ile yakından ilgilenmekteyiz. Bu nedenle, çiftliğimiz tüm yavruların ırk ve sağlık garantisini vermektedir.
 • Dilerseniz, Facebook sayfamızdan çiftliğimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Facebook sayfamızda, müşterilerimizden gelen mutlu yorumları görebilir, bizi yakından takip edebilirsiniz.
 • Türkiye’nin tüm şehirlerine güvenli ve garantili gönderim sağlamaktayız.
 • Yavrularımızın düzenli olarak kontrolleri yapılmaktadır. Günü gelen aşıları ve uygulamaları yapılmış bir şekilde gönderim yapmaktayız.
 • Satış öncesinde ve sonrasında, telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilir, yardım alabilirsiniz.
 • Profesyonel köpek eğitimi hizmeti sunmaktayız. Hizmetimiz, garantilidir.
 • İstediğiniz ya da aradığınız tüm köpek ırkları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yurtdışı köpekleri ile ilgili bizden bilgi alabilirsiniz.

 

Bilgi Fiyat ve İrtibat için:
Kanka Köpek Telefon Numarası

%100 Safkan golden yavruları, müşterilerimize güvenle sunmaktayız.
Aşağıda Göreceğiniz İçerikler:
1.Golden Irkı Tarihi
2.Golden Retriever Fiziksel Özellikleri
3.Golden Retriever Bakımı
4.Tuvalet Eğitimi Nasıl Kazandırılır?
5.Golden Retriever Nasıl Beslenmelidir?
6.Golden Retriever Cinsinin Çok Sevilmesinin Nedenleri
7.Fotoğraflar

Golden Irkı Tarihi

Golden Retriever, satılık yavru köpekler arasında oldukça sevilen, popüler bir köpek ırkıdır. Ev yaşamı için uygun olması, dost canlısı, zeki ve uysal olması gibi nedenlerle, insanlar tarafından oldukça sevilmektedir. Golden Retriever ırkının, ilk olarak nasıl üretildiğine dair birçok araştırma yapılmıştır. Uzun süren araştırmalar sonucunda, nasıl üretildiği ortaya çıkmıştır.

Araştırmalara göre, Golden Retriever ırkı 1860’lı yıllarda Lord Tweedmouth’un çalışmaları ile elde edilmiştir. İskoçya sınırına yakın bir yer olan Tweed Nehri yakınlarında yaşayan Lord Tweedmouth, İskoçya’da bulunan sarı uzun düz tüylü bir av köpeği ile Tweed Water Spaniel ırkı köpeğini çiftleştirmiş. Daha sonra, Setter, Bloodhound, Retriever ve Tweed Spaniel ırkları ile çaprazlamalar yapmış. Böylelikle, Golden Retriever cinsi ortaya çıkmıştır.

19’uncu yüzyılın ortalarına doğru, Golden Retriever ırkı oldukça yaygınlaşmıştır. Bunun sebebi ise, kara ve su avcılığının her ikisinde çok iyi olmasıdır. 19.yüzyılın ortalarında, İskoçya’da bulunan av köpeklerinin bu konuda yetersiz kalmaları üzerine Golden Retriever ırkı yaygınlaşmaya başlamıştır. Günümüzde, ev köpeği olması nedeniyle son derece popülerdir.

Golden Retriever Fiziksel Özellikleri

Golden Retriever cinsi köpekler, son derece sevimli bir görünüme sahiptir. İdeal ağırlıklarına, yaklaşık 2 yaşlarında ulaşırlar. 2 yaş civarında olan erkek köpeklerin vücut ağırlığı 30-35 kg arasındayken, dişilerin ağırlığı 25-30 kg civarındadır. Ancak, fazla yemeleri durumunda kilo almaya elverişlidirler. Satılık köpekler arasında obeziteye en yatkın köpeklerden birisidir.

Golden Retriever ırkı köpeklerin boyu genel olarak, 50-60 cm civarındadır. Erkek köpekler, 55-60 cm kadardır. Dişiler ise, 50-55 cm civarıdır. Golden cinsi köpekler, ideal uzunluklarına yaklaşık 1 sene içerisinde ulaşırlar. 2 yaştan sonra, büyümezler.

Golden cinsi köpeklerin kürkü kremden altın rengine kadar değişir. Özellikle krem ve şampanya rengi Golden’lara sık rastlanmaktadır. Tüyleri oldukça sıktır. Bu nedenle, çok tüy dökerler.

Kafa yapısı, çeneye doğru incelir. Ancak kafa kısmı, geniş ağzı ile iri bir görünüme sahiptir. Belirgin bir alın çıkıntısı vardır ve burun siyahtır. Gözler koyu renk ve göz kenarları da kahverengidir. Kulaklar, orta büyüklükte ve düşüktür. Boyun ve baldırlar kaslı, göğüs kısmı ise geniştir. Kuyruk, uzun ve düzdür. Genel olarak, sevimli bir görünümleri vardır.

Golden Retriever Karakter Özellikleri

Golden Retriever ırkı, karakter özellikleri ile son derece sevilmektedir. Dost canlısı olmaları en belirgin özellikleri arasındadır. İnsanlarla, çok rahat bir şekilde dostluk kurabilirler. Ayrıca, diğer canlılarla da güzel ilişki kurabilirler. Bu özellikleri, evlerinde birden fazla canlı beslemek isteyen insanlar için son derece iyidir. Ankara satılık köpek arayanlar özellikle bahçeli bir evleri yoksa Golden Retriever en doğru tercihlerden birisi olacaktır. Ev ortamında çok rahat ve uyumlu bir yaşam sürebilirler.

Golden cinsi köpekler, oldukça oyuncudur. Oyun oynamaya bayılırlar. Oyuncu tavırlarıyla, çevrelerine neşe saçarlar. Sahipleri ile birlikte dakikalarca oyun oynayabilirler. Bu oyuncu ruhlarını, 4-5 yaşlarına kadar taşırlar.

İyi huylu ve nazik olmaları da onları sevdiren özellikleri arasındadır. Bu özellikleri nedeniyle, centilmen olarak da anılırlar. Bilhassa bebek ve çocuklara karşı fazlaca nazik davranırlar. Bebekler, canlarını yaksa bile sabırla karşılar, sert tepki vermezler. Sadık köpeklerdir. Sahiplerine karşı sadık davranırlar ancak koruma konusunda iyi değildirler. Tüm insanlara karşı sevgiyle yaklaşan bu ırktan, koruma ve bekçilik beklenmemelidir.

Koku alma yetenekleri oldukça gelişmiştir. Bu yüzden, iz sürme gibi dedektiflik işlerinde sıkça kullanılmaktadır. Bu köpeklerin, en çok bilinen özelliklerinden biri de yüzmeyi sevmeleridir. Yüzmeyi sevmelerinden dolayı, banyo yaptırmak da son derece kolaydır. Yüzme konusunda gayet başarılıdırlar. Satılık köpek olarak av yapmayı en çok seven ırklardan birisidir.

Golden cinsi köpekler, zekidir. Bu nedenle eğitim için elverişlidir. Onlara, birçok komutu rahatlıkla öğretebilirsiniz. Tuvalet eğitimi vermek konusunda da zorlanmazsınız. Profesyonel eğitim aldıkları takdirde, son derece akıllı köpekler haline gelebilirler.

İtaatkar köpekler olduğundan, onlara sözünüzü dinletebilirsiniz. Ancak bazen sabırlı davranmanız gerekebilir. Zeki olduklarından, sizi anlayacak ve itaat edeceklerdir. Yapmasını istemediğiniz bir şey için “Hayır!” diye uyarmalısınız.

Golden cinsinde Ankara satılık yavru köpek arıyorsanız, köpek çiftliğimizle iletişime geçebilirsiniz. Çiftliğimizde, safkan Golden Retriever üretimi yapılmaktadır. Yavru köpek bakımı, beslenmesi ve eğitimi gibi birçok konuda bizden bilgi alabilirsiniz.

Golden Retriever Bakımı

Golden cinsi köpeklerin bakımı ihmal edilmemelidir. Özellikle tüy bakımları önemlidir. Tüylerinin, her gün düzenli olarak taranması gerekir. Golden Retriever köpeklerde tüy bakımının ihmal edilmemesi oldukça önemlidir. Köpek çiftliğimizde damızlıklarımızın düzenli olarak tüyleri taranmakta ve bakımları yapılmaktadır. Bu tüy dökümünü düzene sokmak için önemli bir husustur.

Golden köpekler, kilo almaya elverişlidir. Aynı zamanda, enerjileri çok fazladır. Bu nedenle, her gün egzersiz yaptırılmalıdır. Oyunlar oynanmalı, hareketsiz bırakılmamalıdır. Bir egzersiz programı olması, faydalı olacaktır.

Golden Retriever köpeklerin beslenme düzenine de dikkat edilmesi gerekir. Fazla veya az yemeleri kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden, yemek miktarına özen gösterilmelidir. Ayrıca, kuru mama yedirilmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü kuru mama, onların gereksinim duyduğu besinlerden oluşur. İshal veya kabız olmaması için de kuru mama gereklidir.

Tuvalet Eğitimi Nasıl Kazandırılır?

Golden Retriever köpeklere, yavruyken tuvalet alışkanlığının kazandırılması gerekir. Zeki ve itaatkâr bir ırk olan Golden’a tuvalet eğitimi vermek pek de zor sayılmaz. Eğer evinizde bakacaksanız, çiş damlası kullanabilirsiniz. Öncelikle, köpeğinizin tuvaletini yapacağı zamanda, tuvaletini yapmasını istediğiniz yere götürmelisiniz. Satılık yavru köpekler, çoğu zaman yemek yedikten veya su içtikten sonra tuvaletlerini yaparlar. Onu, tuvaletini yapmasını istediğiniz yere götürdükten sonra, yere çiş pedini sermelisiniz. Üzerine çiş damlası damlatarak, köpeğinizin tuvaletini buraya yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi en az 4-5 kez tekrarlamalısınız. Eninde sonunda, tuvaletini oraya yapması gerektiğini öğrenecektir. Bu aşamada, sabırlı davranmanız gerekir. Ne kadar zamanda tuvalet alışkanlığı kazanacağı köpekten köpeğe değişir.

Golden Retriever Nasıl Beslenmelidir?

Golden ırkı köpekler genellikle aşırı iştahlı olmaktadır. Bu nedenle, kilo almaya fazla elverişlidirler. Kilo almamaları için, yiyecek miktarı kontrol altında tutulmalıdır. Fazla yemeleri, deri alerjilerine, tümörlere, kalp ve damar hastalıklarına neden olabilmektedir. Yemek miktarı kontrol altında tutulmakla birlikte, yağlı yiyecekler yedirilmemelidir. Özellikle abur cubur asla yedirilmemelidir. Çikolatanın, köpekleri kör ettiği bilinmektedir. Çikolata, kahve, çay, kafeinli maddeler, cips ve salam gibi yiyecekler verilmemelidir. Süt ve süt ürünleri normalde faydalı olsa bile, ishal olmalarına neden olabilir. Bu yüzden, en doğrusu kuru mama ile beslemek olacaktır. Ankara satılık köpeklerde ırk mamaları bulunmaktadır. Golden ırkı için bir mama tercih edebilirsiniz.

Golden Retriever Cinsinin Çok Sevilmesinin Nedenleri

Golden Retriever cinsi köpekler her zaman sevgi dolu yaklaşır. Bu özellikleri sayesinde, oldukça sevilirler. Sempatik ve dost canlısı davranışları ile çevrelerine neşe saçarlar.  Sevecen yaklaşımlar sergileyen bu köpeklerden, çok iyi dost olur. Sizi her zaman sever ve dinlerler. Üzgün olduğunuz anlarda, şebeklikleriyle sizi güldürebilirler. Size şefkat gösterir ve sizi ne olursa olsun severler.

Golden cinsinin bir diğer güzel özelliği, bebeklerle ve çocuklarla çok iyi anlaşabilmesidir. Bebeklere ve çocuklara karşı inanılmaz sabırlı davranırlar. Bebeklere yaklaşımları her zaman şefkat doludur. Asla incitmezler. Bu özellikleri, küçük bebeği olan aileler için son derece güzeldir. Böylelikle, çocuklarına bebeklikten hayvan sevgisi aşılayabilirler.

Golden ırkı, zeki bir ırktır. Verdiğiniz komutları çabuk anlar ve başarıyla uygulayabilir. Onlara bir şeyler öğretmek kolay olduğu kadar da zevklidir. İstediğiniz bir şeyi yapması sonucunda, ödül maması ile ödüllendirerek daha kolay eğitim verebilirsiniz. Ödül vermeniz, bunu yapmasını onayladığınızı anlamasını sağlar. Köpek çiftliği olarak tüm müşterilerimze ödüllendirme tekniğini mutlaka kullanmalarını öneriyoruz.

Golden cinsi köpekler, diğer hayvanlarla da çok rahat anlaşabilmektedir. Evinde, kedisi veya başka bir köpeği olan insanlar, bu özelliğinden dolayı da sahiplenirken Golden cinsi köpekleri tercih etmektedir. Başka bir köpekle uyum içinde yaşayabilirler.

Golden Retriever cinsi bir köpekle, tatil yapmaya gitmek fazlaca keyifli olur. Çünkü onlar yüzmeye bayılır. Siz sahilde güneşlenirken, köpeğiniz de denizde yüzebilir. Üstelik yüzmeyi sevmelerinin banyo yaptırma konusunda da avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

%100 Safkan Golden Yavruları

Ankara’da çiftliğimizde en iyi koşullarda Golden üretimi yapmaktayız. Köpek almak için en uygun yerin köpek çiftliği olduğunu ve çiftliğimizde garantili üretim yaptığımızı belirtmekteyiz. Golden, boxer, Alman kurdu, Cavailer King Charles gibi ırklarda köpek üretimi yapmaktayız. Ankara satılık yavru golden arayan kişiler, bizimle irtibata geçebilir. En iyi koşullarda ürettiğimiz, %100 Safkan Golden bebeklerimiz ırk garantilidir.

Satış öncesinde olduğu gibi, müşterilerimize satış sonrasında da telefon üzerinden destek vermekteyiz. Yavruya nasıl bakılacağı, nasıl beslenileceği, hangi mama verileceği, tuvalet eğitimin nasıl kazandırılacağı gibi her türlü konuda bizden destek alabilirsiniz. Çiftliğimizde, Ankara satılık golden bulabilir ve sonrasında bizden her konuda yardım alabilirsiniz.

Çiftliğimizde tüm köpeklerimizin günü gelen aşılarını ve gerekli uygulamalarını yaptırmaktayız. Köpeklerimizin sağlığı ile ilgili hiçbir şeyi ihmal etmeden, müşterilerimize yavrularımızı sağlıklı bir şekilde ulaştırmaktayız. Satılık golden yavruları Ankara için çiftliğimizdeki köpek ırklarına bakabilirsiniz.

Diğer köpek ırklarımıza bakmak isterseniz, Facebook üzerinden satılık köpek ilanlarımıza göz gezdirebilirsiniz. Çiftliğimizde Golden, Boxer, Alman Kurdu gibi ırklara ait satılık yavru köpekler bulunmaktadır. Dilerseniz, çiftliğimizde üretimi yapılan ırklar ile ilgili detaylı bilgiyi almak için, bizimle iletişim numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ankara satılık köpekler ilanlarımızdan, seçtiğiniz köpeği size ırk ve sağlık garantisiyle ulaştırmaktayız. Bugüne kadar çok sayıda yavrunun satışını gerçekleştirmiş ve çok sayıda müşterimizin yüzünü güldürmüş bulunmaktayız. Kaliteli ve güvenilir üretim yapmaktayız.

Ankara satılık köpek ilanlarımız arasında bulunan Golden yavrularımızdan dilediğinizi seçip satın alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine gönderim yapabilmekteyiz.  Günü gelmiş olan aşılarını yaptırdığımız yavrularımızı, müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Ankara satılık yavru köpekler için bizimle iletişim numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Bizi, Facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz. Çiftliğimizden yavru köpek satın alan müşterilerimizin memnuniyetini, Facebook sayfamızdan da görebilirsiniz. Golden bebeklerimiz için, bizi iletişim numaramızı kullanarak, hemen arayabilirsiniz.

Fotoğraflar

5 YORUM

 1. sayın yetkili,
  beyaz ya da açık renk golden dişi yavru almak istiyorum. Fiyat ve ulaşım konusunda bilgi verirseniz sevinirim.
  Kaç aylık yavruları sahiplendiriyorsunuz? bir de haziran gibi almayı istiyorum rezervasyon söz konusu mu?

 2. Iyi aksamlar ben 9 yasindaki kizim icin hasky yada goden almak istiyorum yavru ama mumkunse temel eyitimlerini almis olmalatini istiyorum birde bakim konusu var sizce hangisini teercih etmeliyim benim ile iletisime gecerseniz daha detayli bilgi almak isterim

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın