satılık köpekte dikkat edilmesi gerekenlerSatılık köpek içeriklerini incelerken bir kaç unsura dikkat etmeniz gerekir. Eğer dolandırılmak istemiyorsanız bu  makalemizi dikkatlice incelemenizde fayda var.  Özellikle köpek sektöründe çok fazla dolandırıcı ortaya çıkmaya başladı. Bu dolandırıcı kişilerle baş edebilmek için birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor.

Eğer bir köpek satın alıyorsanız, bu konuda aradığınız niteliklerinden başında safkanlık geliyordur. Ücretsiz sahiplenmek yerine satın alma işlemini tercih ediyorsanız genel olarak söylenen durum safkanlık ve yavrudan alıp yetiştirme durumu ön plana çıkmaktadır. Size gelecek köpeğin safkan olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bunu anlamak için öncelikle aldığınız yerin güvenilir olması gerekmektedir. Bu konuda ise neler yapabilirsiniz? Satılık köpek içeriklerinde dikkat etmeniz gerekenleri sıralayalım.

Satılık Köpek Fotoğrafları

Alacağınız yer hakkında bilgi sahibi olmak için fotoğrafları internette araştırın. Bu fotoğrafı çok basit bir teknikle internette araştırabilirsiniz. Bu tekniği sizlerle paylaşalım.

  1. Satılık köpek ilanındaki fotoğrafı bilgisayarına kaydededin.
  2. Fotoğrafı Google görsellerden  https://www.google.com.tr/imghp linkinde yer alan arama kutusuna sürükleyip bırakın.(Eğer sürükleyip bırakamadıysanız, bu linkte arama kutusu içerisinde görsellerde ara ikonu mevcut. Bu ikona tıkladıktan sonra görsel yükleyin seçeneğinden bilgisayarına indirdiğiniz fotoğrafı seçip yükleyebilirsiniz.)
  3. Sonuçlarda bu fotoğraf başka nerelerde kullanılmış size gözükecektir. Aynı fotoğraf başka bir mecra da başka bir köpek çiftliği tarafından kullanılmış ise veya başka bir kişi tarafından kullanılmış ise fotoğrafı kullanan bir taraf yalan söylüyor anlamına gelir.

Fakat satılık köpek içerikleri paylaşan köpek çiftlikleri aynı fotoğrafları kendi isimlerinde birçok ilan sitesinde paylaşabilir. İletişim numaraları ve kullanıcı bilgilerine bakmanızda fayda var.

Köpek Çifltiğini Araştırma

Köpek alıyorsanız mutlaka bir çiftlik tercih edin. Bu çiftlik hakkında internette araştırma yapın.”Köpek çiftliği ismi ve şikayet” şeklinde yapacağınız aramalar sonucu bilgi edinmiş olacaksınız. Bu bilgiler doğrultusunda bir adım daha geçmiş olacaksınız. Bir sonraki yapacağınız işlem köpek çiftliğini sosyal medya üzerinden araştırmak olacaktır. Facebook sayfalarında bulunan ziyaretçi gönderilerine bakın. Şikayet ve derecelendirme konusunda gelen yorumlar ne şekilde? Eğer bir negatif yorum varsa burda şikayette neyden bahsediliyor?

İçerik Talep Edin

Whatsapp üzerinden daha fazla resim veya video isteyebilirsiniz. İstediğiniz resimler ile ilandaki resimleri karşılaştırabilirsiniz. Bununla birlikte ilanda yer ve konum hakkında bilgi veriliyorsa, Whatsapp üzerinden konum isteyin. Bu güveniniz için daha fazla kanıt olacaktır.

Dolandırılma aşamasını geçtikten sonra şimdi satılık köpek almaya karar verdiniz. Ancak eksik bir taraf daha mevcut.  Köpek sahiplenmenin sorumluklarını alabileceğiniz konusunda iyi bir beyin fırtınası şart. Bir köpeğin maddi ve manevi sorumluklarını iyi bir teraziden geçirmek gerekiyor. Evinize bir aile bireyi daha getireceğinizi unutmayın. Bu taraftan bakıldığı zaman ilgiye ihtiyaç duyduğunu göz ardı edilmesi yanlış olur.

Bir önceki yazımızda Rottweiler mı Alman Kurdu mu? başlıklı makalemizde iki ırk arasındaki karşılaştırmayı yaptık.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın