Satılık rottweiler yavrularısafkan-rottweiler-anlamak almaya karar vermeden önce iyice düşünüp karar vermek yerinde olacaktır.  Köpek almayı düşünen bir kişi öncelikle var olan 200’den fazla köpek ırkı içinden kendisine ve aile ortamına en uygun köpeği seçmekle başlamalıdır. Sonrasında satılık köpek ilanlarını araştırırken seçeceğiniz köpeğe ait ırk standartlarını iyi bilmeniz gerekmektedir.

Rottweiler safkanlığı ırkın özelliklerini iyi bilmekten geçer. Köpek ilanları içerisinde satılık rottweiler ilanlarını araştırırken yapmanız gereken şey öncelikle bu konuya hakim olmanızdır. Bu konuda sizlere nacizane bilgilerimizi aktarmak istiyoruz. Arkasından bizim kendi yavrularımızı inceleyebilirsiniz. Bu konu hakkında söz konusu yavrularımızda da bilgilendirme yaptık. Rottweiler ırk özelliklerini iyi bildiğiniz zaman en azından çok kötü bir köpek almamış olursunuz. Aldığınız köpeğin amacınıza uygun olabilmesi için safkanlığı olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Rottweiler Irk Özellikleri

Rottweiler ırkı bir köpek anatomik olarak iri ve güçlü bir bedene sahiptir. Önden bakıldığında geniş bir kafası ve yuvarlak bir alnı olmalıdır. Ağzı makas gibi kapanmalıdır. Gözler sevecek bakmalı, renk olarak da kahverengi rottweiler gibi koyu renklerde olmalıdır. Bu ırk köpeklerde kulaklar üçgen olup, düşük ve ileri doğru şekil almıştır. Burun ucu geniş ve koyu siyah renktedir. Dudakları siyah ve ağız içi koyu renktedir. Tüy rengine de değinecek olursak; kısa tüylü bu ırkta sert ve sık aralıklı tüyler bulunmaktadır. Bu ırk köpeklerde ağırlıklı renk koyu siyahtır. Yanaklar, patiler ve bacakların bir kısmın kahve rengindedir.

İyi bir Satılık rottweiler yavru için bir fikir edinmek açısından anne ve babasının kim olduğu da önem taşımaktadır. Çünkü yavrular büyük ölçüde anne ve babasının genlerini taşırlar. Doğacak yavrular anne ve babasına çok benzeyebileceği gibi, hiç benzememe durumu da söz konusudur. Bu yüzden bir rottweiler yavru almadan önce yavrunun anne ve babasını görmeniz gerekir.

Bu ırk köpeklerin çeneleri çok güçlüdür. Başları büyük olmalıdır. Burada dikkat edilecek nokta erkek rottweiler köpekler dişilerine göre daha cüsseli veya kaslı bir görünüme sahiptirler. Bu durum diğer köpek ırklarında da geçerlidir. Ayrıca erkek köpekler daha sert ve keskin hatlara sahiptirler.

5 YORUM

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın