safkan golden anlama

İnternet ortamında köpek ilanları içerisinde de Golden Retriever ırkı ile ilgili pek çok farklı bilgi yer almaktadır. Bu çeşitlilik nedeni ile pek çok kişinin zihninde kargaşa oluşmaktadır. Bu nedenle sizlere en doğru bilgileri derleyip siz değerli hayvan severlerin beğenisine sunuyoruz.

Satılık köpek ilanları içinde bakacağınız satılık golden yavru ilanlarından önce mutlaka bu konu hakkında yeterli bilginizin olması gerekir. Eğer yavruyu gidip yakından görme şansınız varsa bizzat gidip alın. Yoksa mutlaka güvenilir bir ortamdan köpek satın almalısınız. Eğer bu konuda fazla bir bilginiz yoksa melez bir köpek sahibi olabilirsiniz. Melez bir köpek sahiplenmek kötü bir şey değildir. Fakat beklentiniz ile edindiğiniz köpek arasında büyük farklar oluşabilir. Bu yüzden dikkatli olmalısınız. Sonuç itibari ile ücretli olarak aldığınız bir yavrunun safkan olmasını isterseniz. Bu konuda bizden yardım almak istiyorsanız aşağıdaki yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İstenilen bilgileri doğru girdiğiniz taktirde size dönüş yapmamız en geç bir gün sürer. Bir golden köpeğinin safkan olup olmadığını fiziksel özelliklerine bakarak anlayabilirsiniz. Bu her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Fakat yine de bu konu hakkında bilgili olmak sizin için bir avantaj olacaktır.

Safkan Golden Retriever Fiziksel Özellikler

 • Golden Retriever ırkı köpekler tek renk olurlar. Daha da açıklayacak olursak derisinde tek bir renk olmalıdır. İçinde birbirine yakın renkler olabilir. Örneğin sarımsı ve beyazımsı renklerin olması normaldir.
 • Tüy yapısına dikkat edin. Tüyleri yoğun ve uzun olması gerekir. Göğüs ve öndeki ayakların arka kısmında yer alan tüyler daha uzun olarak belirginleşir.  Bununla birlikte sitemizde yer alan Golden yavruları safkan golden yavrularıdır. Buradaki resimleri kendinize örnek görsel olarak belirleyebilir, karşılaştırma yapabilirsiniz.
 • Ayaklarına baktığımız zaman perdeli olduğunu göreceksiniz.
 • Ayaklardan kulağa doğru geldiğimiz zaman aşağı doğru sarkık, orta büyüklükte ve vücut rengine göre daha koyu kulak rengi veya vücut ile aynı renkli olabilir.
 • Burunları siyah dışında bir renk olmamalıdır.
 • satılık golden yavrular da en iyi gözlerden ırk özellikleri anlaşılabilir. Golden Retviever ırkı köpeklerin gözleri siyah-kahverengi karışımı olmalıdır.
 • Kuyrukları düz olmalıdır. Kuyruklarını düz ve neşeli bir şekilde sallarlar.
 • Bir diğer ırk özelliğine göre ise göğüs ve ön ayakların arkasında bulunan tüyler uzundur. Göğüs tüyleri ise yavru daha küçükken daha iyi belli olur.
 • Safkan bir Golden’da patiler büyük ve belirgindir.
 • Baş bölgesine takrar gelecek olursak; baş ile burun arasında belirli bir açı olmalıdır. Düz olmamalıdır.

Golden ile ilgili olarak pek bilinmeyen diğer özelliklerden de sizlere bahsetmek istiyoruz. Golden Retriever ırkı köpekler çok iyi birer av köpeğidirler. Bu nedenle çevreye karşı çok duyarlıdırlar. Al-Getir işlemini çok severler. Bazı köpekler gibi sudan korkmazlar. Çok ama çok zeki köpeklerdir. Çok hızlı kavrarlar, sadık, uysal bir yapıları vardır. Eğitim esnasında bir komutu 3 ile 10 arasında tekrar etmeniz durumunda öğreneceklerdir.

51 YORUM

 1. Merhaba ben Pınar. Biz yavru almayı istiyoruz. Bunu uzun süredir planlıyoruz. Almadan önce yavruları görmeyi çok isterim. Yeriniz nerede? Fiyatı nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim. Iyi çalışmalar.

 2. Merhaba iyi günler 5 gün önce golden yavrusu aldım sözleşmeli ve ırk garantisi verdilar ona rağmen saf kan olmama şansı varmıdır benim aldığım koca kafa küt burun golden sayfanızı okudum hepsi var köpekte sadace pençelar siyah sız pambe olmalı yazmışsınız kafam kariştida

 3. Merhaba golden cinsi kopegimiz dogum yapti kendi cinsinden ciflestirme yapildi elimizden geldigi kadar da takip korumaya calistik 12 yavrusu oldu 1 tanesi siyah sizce baska irkla karismismidir

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen buraya ad/soyad bilgilerinizi yazın